Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал провів робочу зустріч із Послом держави Ізраїль в Україні паном Джоелом Ліоном

НАЗАД
13 березня 2019 08:20

Сьогодні в Адміністрації Держприкордонслужби України відбулася зустріч Голови відомства генерал-полковника Петра Цигикала з Послом держави Ізраїль в Україні Джоелом Ліоном.

Під час зустрічі сторони обговорили основні аспекти прикордонної співпраці та порядок вирішення проблемних питань під час оформлення громадян Ізраїлю на в’їзд в Україну.

Розпочинаючи зустріч Голова Державної прикордонної служби відзначив, що гасло відомства цього року – «обличчям до людей». Це стосується як персоналу відомства, так і тих громадян, які перетинають лінію державного кордону. А тому демонстрація відкритості і прозорості в діях на усіх рівнях є для прикордонників основним лейтмотивом року.  

У свою чергу пан Посол зазначив, що минулого тижня він мав чудову нагоду побувати в аеропорту «Бориспіль» та ознайомитися із роботою українських прикордонників. Особливо, в контексті проведення контролю другої лінії та алгоритму прийняття рішень про непропуск через кордон громадян Ізраїлю.

«Я чітко зрозумів механізм перевірки громадян Ізраїлю і впевнений, що ми можемо знайти спосіб вирішення усі супутніх проблем», - зазначив він.

Голова Держприкордонслужби Петро Цигикал зазначив, що рішення про пропуск через державний кордон приймається інспектором прикордонної служби, який діє виключно в межах повноважень та на підставі закону.

Під час прийняття рішення про пропуск інспектор вивчає масив інформації, починаючи від документа іноземця і закінчуючи обставинами його візиту в Україну. І якщо виникають хоча б за одним із пунктів найменші сумніви – прикордонник має право відмовити в перетині кордону.

«Якщо не порушується закон, ми не маємо права втручатися в роботу інспектора прикордонної служби», - зауважив він.

«Ми зараз живемо в умовах військової агресії Росії проти України, - додав Петро Цигикал. – Для нас питання безпеки в пріоритеті. Ми проводимо біометричний контроль громадян-іноземців, представників із 70 країн міграційного ризику, в тому числі – громадян РФ. Ізраїлю у цьому списку немає, бо це – дружня нам країна».

Голова Держприкордонслужби з-поміж іншого зазначив, що минулого року ДПСУ відмовила в перетині кордону 84 громадянам Ізраїлю в той же час, як Ізраїль – понад 3,5 тисячам українців. Цього року кількість відмов українцям вже сягнула більше ніж 500 випадків, тоді як прикордонники України відмовили трохи більше ніж 100 громадянам Ізраїлю. Ця тенденція ще більш красномовна на тлі збільшення на 21% кількості громадян Ізраїлю, які їдуть в Україну.

«Тому збільшення кількості відмов для громадян Ізраїлю є цілком логічним і пропорційним», - зазначив Голова Служби.

Пан Джоел Ліон зазначив, що Ізраїль, як ні одна інша країна, розуміє, що таке безпека та чого вона вартує. Він висловив слова вдячності прикордонникам за оперативну та професійну роботу і чуйне ставлення до громадян Ізраїлю. 

Наприкінці зустрічі сторони домовилися про систему взаємодії задля вирішення проблемних питань під час оформлення громадян Ізраїлю на в’їзд в Україну. У свою чергу Голова Держприкордонслужби попросив пана Посла також підняти питання великої кількості безпідставних відмов для громадян України в аеропорту Бен-Гуріон.

Популярні розділи та сервіси