телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Ґендерна рівність
28/02/18 - 15:08

Питання реалізації політики рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у секторі безпеки і оборони України набувають все більшої актуальності після підписання розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року 113-р «Про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки , мир, безпека» на період до 2020 року.

Нормативно-правова база

"Історії успіху"  Події Відео

У 2017 році спостерігалася цілеспрямована робота Офісу Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції (Іванни Климпуш-Цинцадзе) щодо формування відповідної національної політики, яка включала б ґендерні питання до норм повсякденного життя усіх, без виключення, суб’єктів сектору безпеки і оборони України.

Так на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України у 2017 році :

  • забезпечено участь представників ДПСУ в роботі Міжвідомчої робочої групи  з питань імплементації Резолюції РБ ООН № 1325 «Жінки, мир та безпека»

Довідково:

- Робоча група створена в рамках роботи Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України. Керівник групи – заступник Директора, начальник Управління з питань співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Генчев О.В.

Міжвідомча робоча група є своєрідним механізмом сприяння впровадження політики рівних прав і можливостей в секторі безпеки і оборони України, імплементації Резолюції № 1325 та створення концептуального документу, який би регулював аспекти ґендерної політики в секторі безпеки;

  • взято участь в оцінці ґендерного впливу сектору безпеки і оборони України в рамках глобального проекту структури «ООН Жінки» за підтримки Уряду України.

Довідково:

До оцінки увійшли п’ять відомств сектору безпеки і оборони України: Міністерство оборони та Генеральний штаб, Міністерство внутрішніх справ України, а також Державна прикордонна служба, Національна гвардія та Національна поліція (у складі МВС).

Оцінка показала, що ҐЕНДЕРНА РІВНІСТЬ НЕ РОЗГЛЯДАЄТЬСЯ ЯК ЧАСТИНА РЕФОРМИ СЕКТОРУ БЕЗПЕКИ України керівниками відомств, та як наслідок неінтегрована в схему реалізації Стратегічного оборонного бюлетеня; ґендерні питання не включені до повсякденної роботи визначених суб’єктів на стратегічному, оперативному та тактичному рівнях.

         Водночас оцінка показала, що у Державній прикордонній службі ЗАКЛАДЕНО ОСНОВУ для подальших зусиль, спрямованих на ПРОСУВАННЯ ҐЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ, а Державну прикордонну службу визнано однією з кращих в системі запровадження принципу рівних прав і можливостей для жінок та чоловіків. Також було відмічено найсуттєвіший прогрес Держприкордонслужби у сфері підбору персоналу, утримання та заохочення жінок-військовослужбовців.

Водночас з позитивними відгуками, були визначені недоліки, над усуненням яких прикордонне відомство буде працювати у 2018 році.

Станом на 1 лютого 2018 року Державною прикордонною службою України вживаються заходи з інтеграції ґендерної концепції у діяльність відомства:

  • Опрацьовано відомчий План заходів з виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року 113-р «Про затвердження Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки , мир, безпека» на період до 2020 року;
  • На виконання наказу МВС від 12.12.2017 № 1019 «Про заходи з виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113-р» утворено робочу групу з питань реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН № 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року в Державній прикордонній службі України
  • Представники служби беруть активну участь у робочій групі з питань створення Української Асоціації представниць правоохоронних органів в контексті проведення правоохоронної реформи в Україні.                                   

- Робоча група діє в рамках імплементації трирічного Проекту підтримки підготовки поліцейських (РТАР – Посольство Канади в Україні), Agriteam Canada Consulting Ltd, за всебічної підтримки Міністерства внутрішніх справ України

- Питання професійної реалізації жінок в правоохоронній сфері, рівних можливостей кар'єрного росту, захисту прав як жінок, так і чоловіків-правоохоронців є найважливішими в період створення першої Асоціації представниць правоохоронних органів у Східно-Європейському регіоні.

Проводиться робота:

  • щодо інтеграції ґендерної тематики в навчальну програму Національної академії Держприкордонслужби на 2018–2019 роки;
  • з Секретаріатом ОБСЄ щодо участі Держприкордонслужби у діяльності Платформи ґендерної рівності ОБСЄ для національних відомств з питань безпеки та управління кордонами;

Метою проекту є зміцнення потенціалу держав – учасниць ОБСЄ шляхом розробки механізму, який сприятиме досягненню ґендерної рівності в національних відомствах з питань безпеки та управління кордонами на всіх рівнях, у виді інтерактивної програми навчання з питань ґендерної рівності.

  • з EUAM, ОБСЄ, ООН Жінки та програмою НАТО «Наука заради миру» щодо можливості участі персоналу Держприкордонслужби у ґендерно-орієнтованих заходах, переймання кращого світового досвіду і передових практик.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню