ДПСУ продовжує об’єднувати зусилля для протидії незаконному виготовленню та переміщенню тютюнових виробів

НАЗАД
02 грудня 2020 13:05

Днями Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко зустрівся з представниками Групи компанії «Бритіш Американ Тобакко» в Україні», аби об’єднати зусилля та обговорити подальші кроки взаємодії і співробітництва.

Відмітимо, що прикордонне відомство активно співпрацює з виробниками тютюнової продукції з питань протидії протиправній діяльності, пов’язаній з незаконним виготовленням та переміщенням через державний кордон України тютюнових виробів.

На зустрічі очільник ДПСУ зазначив, що охоронці кордону в межах компетенції вживають всіх вичерпних заходів, аби оперативно викривати спроби контрабанди сигарет через кордон і максимально ефективно упереджувати злочинні дії ще на підступах до держрубежу.

Як зазначалося, загальний обсяг виявлених та вилучених  прикордонниками України з початку року сигарет становить більше 11 млн пачок.

«Держприкордонслужба продовжує системні заходи для ефективної протидії тютюновій контрабанді. В цьому напрямку незамінною складовою є наш оперативно-розшуковий блок. І наша ціль – результат. Ми викриваємо не лише безпосередні спроби переміщення сигарет через кордон, а й на етапах підготовки до їх переміщення», - сказав Сергій Дейнеко.

Він відмітив, що прикордонники відчувають необхідну допомогу від партнерів. Зокрема, відбувається співпраця в напрямку інформаційної та технічної підтримки.

Окремо відмічалася актуальність протидії переміщенню сигарет через кордон з використанням малої та безпілотної авіації і збільшення спроб використання морського шляху для транзитного переміщення територією України тютюнових виробів для нелегального ринку Європи. 

Представники компанії – виробника тютюнової продукції, констатували, що на даний момент Україна є надійним бар’єром на шляху нелегального обігу тютюнових виробів. Вони високо оцінили роботу Державної прикордонної служби в цьому напрямку і відзначили ефективність заходів, що вживаються прикордонниками. За їх словами, все це впливає на зменшення частки незаконного тютюну в країнах ЄС і сприяє викриттю транскордонних організованих груп.

У ході зустрічі Голова Держприкордонслужби та представники Групи компанії «Бритіш Американ Тобакко» в Україні домовилися про продовження співпраці, яка стосуватиметься експертної допомоги у застосуванні міжнародного законодавства у сфері регулювання обігу тютюнових виробів, встановлення контрафактної тютюнової продукції, обміну наявною інформацією, та підписали відповідний Меморандум.

Популярні розділи та сервіси