Держприкордонслужба України та Берегова Охорона Туреччини укріплюють відносин в інтересах обох країн

НАЗАД
05 листопада 2018 16:23

Питання двостороннього співробітництва між Державною прикордонною службою України та Турецькою береговою охороною обговорили сьогодні Петро Цигикал і Ахмет Кендір.

Зокрема керівники відомств проаналізували стан взаємодії у сфері морської охорони в басейні Чорного моря і домовились скоординовано нести службу в своїх морських просторах, проводити пошуково-рятувальні навчання та відновити двосторонні дружні візити кораблів. Крім того, Сторони підтримали пропозицію щодо проведення одночасної операції з громадської безпеки на морі.

«Ми зацікавлені в подальшому розвитку співпраці. При цьому приємно відзначити, що взаємні стажування наших людей передбачені і на наступний рік, що сприятиме обміну досвідом та підтриманню високого рівня взаємодії наших відомств», - відмітив Голова Держприкордонслужби.

Петро Цигикал додав, що «завдяки співпраці з колегами із чорноморських країн, зарубіжними партнерами та міжнародними організаціями нам вдається ефективно протистояти транскордонній злочинності».

Також, у рамках подальших кроків спільної взаємодії, йшлося про нарощення зусиль відомств в розвитку відстеження надводної обстановки і модернізації постів технічного спостереження. Ще одним напрямком співпраці обговорювався розвиток мобільних підрозділів для дій на воді і водолазної підготовки.

Окремо Петро Цигикал подякував турецькій Стороні «за державну позицію щодо невизнання анексії Росією Кримського півострова та підтримку територіальної цілісності і суверенітету України».

«Відмічаємо активні розвідувальні та провокаційні дії окупантів, які перетворили півострів на потужну військову базу», - сказав він, при цьому додав про грубі порушення Росією норм морського права.

Наприкінці заходу Петро Цигикал і Ахмет Кендір підписали протокол зустрічі двостороннього співробітництва між відомствами.

Наголосимо, що під час перебування в Україні делегація Туреччини разом із керівництвом Держприкордонслужби України та представниками Румунії, Грузії і Республіки Болгарія візьмуть участь у 19-тій зустрічі керівників прикордонних та берегових охорон прибережних країн Чорноморського регіону, що пройде в Одесі 7-8 листопада.

Форум Чорноморського прикордонного співробітництва присвячений питанням взаємодії відомств прикордонної та берегової охорони прибережних країн, де будуть розглядатися сучасні та прогнозовані виклики і загрози безпеці в Чорноморському регіоні.

Популярні розділи та сервіси