Держприкордонслужба України та Адміністрація з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США спільно протидіятимуть транснаціональним наркотрафікам

НАЗАД
12 серпня 2021 08:22

Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко та Аташе з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків при Посольстві США в Україні Тревіс Брукс підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Цим знаковим документом, підписання якого відбулося в Посольстві США, було підтверджено прихильність Держприкордонслужби України та Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США взаємовигідній та рівноправній співпраці у протидії транснаціональним злочинам пов’язаним з незаконним обігом наркотичних засобів, включаючи їх аналоги та прекурсори, а також дотичним злочинам.

Як відмітила присутня на заході Тимчасово повірена у справах Сполучених Штатів Америки пані Крістіна Квін, відбулася важлива подія – підписання документу над яким сторони активно працювали довгий час.

«Це підтверджує нашу роботу і партнерство в боротьбі з незаконним обігом наркотиків. І особливо приємно, що це відбулося в Києві з безпосередніми учасниками від Адміністрації з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків США», - сказала вона.

Голова Державної прикордонної служби України подякував за довіру та зазначив, що США залишаються надійним стратегічним партнером.

«Підписання цього Меморандуму – це черговий крок у зміцненні безпеки. Спроможності наших оперативних підрозділів з протидії транскордонній злочинності значно посиляться. Відтепер ми матимемо можливість більш тісно обмінюватися та аналізувати всю необхідну інформацію, спільно вивчати методи приховування наркотичних засобів, викривати організовані злочинні групи, які підозрюються у причетності до їх незаконного обігу», - відмітив Сергій Дейнеко.

Він запевнив, що заходи з протидії обігу наркотичних засобів, поряд з виявленням зброї та вибухових речовин, у Державній прикордонній службі залишаються пріоритетними.

«Кожне успішне завершення  розслідування чи операції відбуваються завдяки тому, що ми позбавили злочинне угрупування джерел отримання незаконних доходів та, в деяких випадках свободи», - наголосив Аташе з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків при Посольстві США в Україні.

Тревіс Брукс також відзначив хороші відносини з українськими правоохоронними органами та заявив: «У нас немає ближчого партнера, ніж Державна прикордонна служба України»

Окрім обміну інформацією, в тому числі щодо шляхів відмивання коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, українські та американські правоохоронці домовились долучатися до двосторонньої правоохоронної діяльності, зокрема спільних операцій, та разом викривати корумпованих осіб причетних до наркотрафіків.

Відмітимо, що обсяги виявлених наркотиків на державному кордоні України та рівень ризику від їх контрабанди залишаються високими. Загалом від початку цього року на кордоні затримано більше 170 кг наркотичних засобів. Найбільшу їх кількість виявлено на морських каналах сполучення та на кордоні з РФ. Основну частину виявленого обсягу становлять наркотики рослинного походження та кокаїн.

Популярні розділи та сервіси