Брифінг щодо ситуації на українсько-російському кордоні та кордоні в Автономній республіці Крим (www.ukrinform.ua)

НАЗАД
18 березня 2014 11:01

17 березня, o 12.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 1 поверсі) відбувся брифінг щодо ситуації на українсько-російському кордоні та кордоні в Автономній республіці Крим...

17 березня, o 12.00 у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства Укрінформ (зал на 1 поверсі) відбувся брифінг щодо ситуації на українсько-російському кордоні та кордоні в Автономній республіці Крим

Інформує: Олег Слободян - начальник відділу з питань взаємодії із ЗМІ, забезпечення доступу до публічної інформації та по роботі зі зверненнями громадян Адміністрації Державної прикордонної служби України.

Підсумкові матеріали:

Підрозділи Донецького прикордонного загону діють у штатному режимі

Підрозділи Донецького прикордонного загону розблоковані і діють у штатному режимі. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян на прес-конференції в Укрінформі.
«Станом на 12 год 17 березня підрозділи Донецького прикордонного загону розблоковані, вони здійснюють охорону кордону у штатному режимі», - сказав Слободян.  
Він пояснив, що це сталося «в результаті проведеної інформаційно-роз'яснювальної роботи в регіоні».
Слободян повідомив, що 16 березня сталися випадки блокування підрозділів Донецького прикордонного загону. За його словами, «це сталося  після того, як низка ЗМІ опублікувала інформацію про те, що нібито прикордонники Донецького загону будуть передислоковані  до  Дніпропетровської та інших областей,  а на їх місце охороняти кордон з Росією приїдуть представники Самооборони та Правого сектору» з Києва, - сказав Слободян.
Саме це спровокувало певну  напругу серед населення і більшість підрозділів були заблоковані  кількістю від 20 до 200  громадян, серед яких були «незрозумілі організатори», - сказав Слободян.  
 

На українсько-російському кордоні посилено заходи з охорони

На українсько-російському кордоні здійснюються безпрецедентні заходи з посилення охорони Державного кордону. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян на прес-конференції в Укрінформі.
«Прикордонна служба спільно з підрозділами Збройних Сил України, СБУ та МВС здійснює безпрецедентні заходи з посилення охорони Державного кордону, непропуску на територію України осіб, які можуть брати участь  у дестабілізації обстановки в Криму»,  - сказав Слободян. Він додав, що загалом з 4 березня не пропущено понад 6 тис. громадян Росії, які могли брати участь у подібних акціях. Зокрема, протягом останньої доби не пропущено 480 громадян Росії, які не змогли підтвердити мету поїздки.
Слободян також повідомив, що нині немає ніякого відтоку біженців з території України. «Ми спостерігаємо суттєве зменшення пасажиро-транспортного потоку на кордоні з Росією протягом останніх днів, загалом за лютий-березень маємо зменшення потоку на 20 відсотків», - сказав речник Держприкордонслужби.

Сім'ї українських прикордонників у Криму виселяють зі службових квартир

На сім'ї українських прикордонників у Криму здійснюється тиск, їх виселяють із квартир. Про це заявив речник Державної прикордонної служби Олег Слободян на прес-конференції у понеділок, повідомляє кореспондент  Укрінформу.
«Відбувається подальше поглиблення морально-психологічного тиску на  військовослужбовців Держприкордонслужби та членів  їх сімей у Криму», - сказав Слободян.
За його словами, 16 березня російські військові поставили ультиматум сім'ям тих прикордонників, які не погодилися підтримувати владу Криму,  у містах Чорноморське, Євпаторія, Севастополь щодо виселення з квартир, навіть із приватизованих.
«Агресори дозволяють собі безчинствувати, в тому числі, відносно жінок і дітей. Минулого тижня «російські миротворці» примусово виселили з відомчих квартир 11 прикордонників та 19 членів їх сімей, з яких 9 дітей», - повідомив речник.
Сім'ї, які вже виїхали з Криму,  розміщено в санаторії «Аркадія» в Одесі, уточнив Слободян.
Всі підрозділи прикордонної служби в Криму практично заблоковані, проте  українські прикордонники перебувають на своїх позиціях,  команди щодо передислокації з Криму не надходило, додав речник Держприкордонслужби.

Популярні розділи та сервіси