Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності органів Державної прикордонної служби України

НАЗАД
11 квiтня 2019 12:12

Додаток 1

до Антикорупційної програми Державної прикордонної служби на 2019 рік
 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Помічник Голови Державної

прикордонної служби  України

(Уповноважена особа з питань

запобігання та виявлення корупції), голова комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання  Антикорупційної програми Державної прикордонної служби України

полковник юстиції           

                                  С.Ляшук

«___» _________ 2019 року

 

 

Звіт

за результатами оцінки корупційних ризиків

у діяльності органів Державної прикордонної служби України

 

З метою організації роботи з оцінки корупційних ризиків, що виникають під час реалізації повноважень Держприкордонслужби,  моніторингу виконання Антикорупційної програми та  відповідно до абзацу четвертого пункту 12 Положення про Адміністрацію Державної прикордонної служби України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 №533, Методології оцінювання корупційних ризиків у діяльності органів влади, затвердженої рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 01.12.2016 №126, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.12.2016 за № 1718/29848 (далі – Методологія), в Адміністрації Держприкордонслужби створено та  функціонує  Комісія з оцінки корупційних ризиків і моніторингу виконання Антикорупційної програми Державної прикордонної служби України (далі – Комісія) (наказ Адміністрації Держприкордонслужби від 31.01.2019
№ 49 АГ).

До складу Комісії входять 27 фахівців, головою Комісії визначено помічника Голови Державної прикордонної служби України (Уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції) полковника юстиції Ляшука Сергія Федоровича, до її складу включено представників усіх структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби.

Для проведення оцінки корупційних ризиків також залучалися у вигляді експертів представники Національної академії Державної прикордонної служби України та особовий склад органів та підрозділів центрального підпорядкування, які надавали необхідну інформацію для проведення оцінки корупційних ризиків. 

Про проведення процесу ідентифікації корупційних ризиків у діяльності органів Держприкордонслужби повідомлено громадськість, персонал органів Держприкордонслужби. Запропоновано надати відповідну інформацію на умовах анонімності на електронну адресу: http://dpsu.gov.ua/ua/povidomiti-pro-fakti-korupcii/. Розпорядження Голови Держприкордонслужби «Про проведення оцінки корупційних ризиків» розміщений на відомчому веб-сайті. Розпорядженням Адміністрації Держприкордонслужби від 25.01.2018 року № Т/188-592 було організовано анонімне анкетування особового складу з метою проведення оцінки корупційних ризиків в діяльності Державної прикордонної служби України.

До роботи Комісії залучалися інші посадові особи Державної прикордонної служби України, які надавали інформацію, необхідну для ідентифікації та проведення оцінки корупційних ризиків.

Відповідно до Методології Комісією визначено об’єкти для ідентифікації корупційних ризиків у діяльності органів  Держприкордонслужби, ідентифіковано ризики, здійснено їх формальне визначення та проведено оцінку.

Зокрема Комісією визначено 7 об’єктів для ідентифікації корупційних ризиків у діяльності органів Держприкордонслужби, серед яких 2 функції та 5 завдань для забезпечення функціонування органів Держприкордонслужби.

Аналіз повноважень посадових осіб Держприкордонслужби при здійсненні функцій, визначених законодавством, дає підстави  зробити висновок, що ці функції є владними та одночасно дискреційними, що створює можливості виникнення корупційних ризиків. Разом з тим існує низка заходів щодо їх недопущення. Скоєння корупційних  або пов’язаних з корупцією правопорушень особовим складом Держприкордонслужби обумовлено в першу чергу, порушенням ними вимог закону. Керівництвом органів Держприкордонслужби вживаються заходи щодо недопущення таких порушень. Мінімізація їх вчинення досягається шляхом підвищення  рівня свідомості посадових осіб щодо несприйняття корупції, вжиттям додаткових заходів профілактичного, навчального, методичного та дисциплінарного характеру.

Так, протягом 2018 року проводились дослідження громадської думки населення і подорожуючих стосовно корупції в пунктах пропуску через державний кордон і в прикордонних районах з метою отримання інформації, необхідної для виявлення корупційних загроз у службі, результати яких було враховано під час ідентифікації корупційних ризиків.

Проведено соціологічне дослідження щодо проявів корупції в Державній прикордонній службі України і ставлення посадових осіб до її існування через анонімне анкетування.

Зусилля та дії Держприкордонслужби по боротьбі з корупцією спрямовані на впровадження найкращих практик правоохоронних органів ЄС. З метою застосування комплексного та всебічного підходу до питання подолання корупції, за рекомендацією експертів МОМ для проведення другого етапу дослідження (грудень 2017 – березень 2018) було залучено незалежну соціологічну інституцію, що провела дослідження серед осіб, які перетинають кордон України в пунктах пропуску, та серед мешканців прикордонних районів на українсько-польській ділянці кордону.

Результати всіх етапів досліджень дозволили Державній прикордонній службі України отримати інформацію, необхідну для всебічного аналізу корупційних загроз, визначення корупційних ризиків, розробки подальших дій із їх подолання.

За результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Державної прикордонної служби України підготовлено:

опис ідентифікованих корупційних ризиків у її діяльності, чинники корупційних ризиків та можливі наслідки корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією (додаток 1);

пропозиції щодо заходів із усунення (зменшення) рівня виявлених корупційних ризиків, які викладені в таблиці оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення (додаток 2).

 

 

Секретар комісії з оцінки корупційних ризиків

і моніторингу виконання Антикорупційної програми

Державної прикордонної служби України

підполковник                                                                                Д. Назаров

Популярні розділи та сервіси