Перетинання державного кордону/адмінмежі/лінії зіткнення в умовах карантину

НАЗАД
30 вересня 2020 09:21

Фактично всі особи мають право, з дотриманням умов виїзду та правил перетинання державного кордону України, покинути територію України через відкриті пункти пропуску. З переліком пунктів пропуску можливо ознайомитись за посиланнями:

https://dpsu.gov.ua/ua/De-i-yak-mozhna-peretnuti-derzhavniy-kordon-Ukraini/

https://dpsu.gov.ua/ua/map

На сьогодні тимчасове обмеження права особи на виїзд з України приймається Державною прикордонною службою України до виконання у разі:

- отримання відповідного рішення (ухвали, постанови) суду;

- наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці - вмотивованою постановою державного виконавця винесеної в АСВП з використанням КЕП.

 

Стосовно іноземців, які перевищили терміни тимчасового перебування в Україні – рекомендуємо ознайомитись з інформацією за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=7RswNxYKfjk&list=PLzFBD1z4ZFK9bWUWi90JqBrwpecTpIZK0&index=11

https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20VIDEO%20-SHCHodo-terminiv-perebuvannya-inozemciv-u-period-karantinu-na-teritorii-Ukraini/

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/259-2020-%D0%BF/print

Водночас перебіг тимчасового перебування не зупинявся.

 

Щодо в’їзду в Україну в період дії карантину

Громадянин України ні за яких підстав не може бути обмежений у праві на в’їзд в Україну.

З 00 год. 00 хв. 28 вересня 2020 р. пропуск іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон України здійснюється у штатному режимі (обмеження які були раніше встановлені та діяли в період з 00 год. 00 хв. 28 серпня 2020 р. до 00 год. 00 хв. 28 вересня 2020 р. – скасовані).

Водночас, іноземці та особи без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну повинні мати поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

Не вимагається даний поліс (свідоцтво, сертифікат):

- у громадян України;

- у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

- у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;

- у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил України.

У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату), уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні державного кордону іноземцю та особі без громадянства.

У разі виникнення будь-яких інших питань пов’язаних з вимогами до цих полісів (свідоцтв, сертифікатів) рекомендуємо звертатися до МОЗ України або ознайомитись з інформацією на інформаційному порталі.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (враховуючі зміни від 28.09.2020), самоізоляції підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, що перетинають державний кордон та прибули з держави або є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

особи, які не досягли 12 років;

особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;

особи, які є громадянами (підданими) держав із значним поширенням COVID-19 та не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;

працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

інструктори збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;

діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;

особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;

особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону

Особи, які підлягають самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Дій вдома» (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.

Строк самоізоляції становить 14 днів.

З переліком держав із значним поширенням COVID-19, який формується МОЗ України та переглядається кожні 7 днів, можливо самостійно ознайомлюватись за посиланням https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov

З додатковою інформацією щодо мобільного додатку можливо ознайомитись за посиланнями:

https://www.kmu.gov.ua/news/yak-pracyuye-zastosunok-dij-vdoma

https://www.kmu.gov.ua/storage/app/sites/1/18%20-%20Department/18%20-%20PDF/04.2020/instrukciya-diy-vdoma.pdf

 

Для осіб у яких є питання щодо ТОТУ Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим

На період дії карантину забороняється перетин контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні.

У разі відсутності такого полісу (свідоцтва, сертифікату) у іноземців та осіб без громадянства, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України мають право відмовити у перетинанні контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

 

Щодо АР Крим – з 28.08.2020 пропуск осіб через контрольні пункти в’їзду-виїзду здійснюється у штатному режимі (обмеження які були раніше встановлені та діяли з 8 по 28 серпня – скасовані).

На сьогодні питання перетинання адміністративної межі визначено Порядком в’їзду на тимчасову окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367.

В’їзд громадян України на ТОТ та виїзд з неї можливий через контрольні пункти в’їзду-виїзду «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а саме:

паспорта громадянина України (у вигляді книжечки зразку 1992 року або у вигляді ID-картки зразку 2015 року);

паспорта громадянина України для виїзду за кордон (не біометричного та біометричного);

тимчасового посвідчення громадянина України

дипломатичного паспорта

службового паспорта

посвідчення особи моряка

посвідчення члена екіпажу

Звертаємо увагу на можливі проблеми, які можуть виникати безпосередньо під час в’їзду до ТОТУ АР Крим та проходження контролю органів держави-окупанта.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України іноземців та осіб без громадянства та виїзд з неї здійснюються за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

 

Щодо ОРДЛО – пропуск осіб через лінію зіткнення здійснюється через контрольні пункти в’їзду-виїзду (далі – КПВВ) «Станиця Луганська», «Мар’їнка» та «Новотроїцьке».

На сьогодні процедура перетинання лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях визначена Порядком в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 815.

Відповідно до вказаної Постанови, режим функціонування КПВВ, встановлюється Командувачем об’єднаних сил, а також за рішенням Командувача об’єднаних сил у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у випадках, передбачених законодавством, можуть встановлюватися додаткові обмеження та/або заборони переміщення осіб, не залучених до проведення таких заходів, транспортних засобів та товарів.

У зв’язку з цим будь-які питання щодо режиму роботи КПВВ не належать до компетенції Державної прикордонної служби України, у зв’язку з чим рекомендуємо звертатися до штабу ООС Збройних сил України МО України (тел. 0-800-500-410, www.mil.gov.ua та e-mail: call-center_ZSU@mil.gov.ua)

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (враховуючі зміни від 28.09.2020), самоізоляції підлягають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які прибувають з ТОТУ у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та м. Севастополя.

Виключенням є (якщо немає підстав вважати, що вказані нижче особи були в контакті із хворою на COVID-19 особою):

особи, які не досягли 12 років;

працівники представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні;

особи, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

здобувачі освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

один з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників, інших законних представників, який супроводжує особу, яка має намір вступити до закладу освіти або є здобувачем освіти, яка навчається в закладі освіти на контрольованій українською владою території.

Особи, які прибувають з ТОТУ, зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток системи «Дій вдома» (далі – мобільний додаток). У разі неможливості встановлення такого мобільного додатку особа підлягає обсервації.

Особа, яка не надала згоду на самоізоляцію з використанням мобільного додатку до виїзду з ТОТУ у Донецькій та Луганській областях, АР Крим, представниками Державної прикордонної служби України може бути відмовлено у праві виїзду з ТОТУ.

Строк самоізоляції становить 14 днів.

 

Щодо припинення самоізоляції/обсервації

Самоізоляція, обсервація особи у зв’язку з перетинанням державного кордону або контрольних пунктів в’їзду-виїзду з ТОТУ припиняється:

у разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено після перетинання державного кордону або КПВВ з ТОТУ;

автоматично після закінчення строку самоізоляції або з інших підстав, установлених відповідною постановою.

На сьогодні тестування на COVID-19 здійснюється не на території пункту пропуску та не на території КПВВ. У зв’язку з цим, питання щодо тестування на COVID-19 не належить до компетенції Державної прикордонної служби України.

Також, з певною інформацією можливо ознайомитись за посиланнями:

https://www.kmu.gov.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyaciyi-dlya-osib-yaki-peretnuli-derzhavnij-kordon?fbclid=IwAR1GKe_QH-qU4dCGuzU0lks-pf56qhuRuHR7ufIMykyoPQARJdlvSnSJ7kE

https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon

https://www.phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-cherez-dodatok-diy-vdoma

Щодо можливих інших питань пов’язаних з виконанням положень карантину за межами пунктів пропуску чи контрольних пунктів в’їзду-виїзду – ці питання не належать до компетенції Державної прикордонної служби України.

 

Щодо можливості виїзду громадян України за кордон

Пропуск через державний кордон України громадян України співробітниками Державної прикордонної служби України здійснюється за дійсними документами, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Водночас, порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, можуть бути введені і додаткові обмеження, які можуть діяти і на сьогодні.

З метою уникнення непорозумінь за кордоном рекомендуємо попередньо ознайомитись з певною інформацією за посиланнями:

https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973

https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=686

https://visitukraine.today/departure/ua

У зв’язку з вищевказаною застережною інформацією щодо можливих додаткових вимог до умов в’їзду та пропуску на територію іноземної держави – рекомендуємо звертатися до уповноважених органів відповідної держави запланованого в’їзду чи транзитного проїзду.

Популярні розділи та сервіси