Перетинання державного кордону/адмінмежі/лінії розмежування в умовах карантину

НАЗАД
01 липня 2021 14:05

Які пункти пропуску на державному кордоні України функціонують?

З переліком пунктів пропуску можливо ознайомитись за посиланнями:

https://dpsu.gov.ua/ua/De-i-yak-mozhna-peretnuti-derzhavniy-kordon-Ukraini/

https://dpsu.gov.ua/ua/map

 

 

 

Чи зачинений державний кордон України для виїзду?

Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України надають дозвіл на перетинання державного кордону у разі виїзду з України за умови:

- наявності дійсного паспортного документа;

- відсутності рішення уповноваженого державного органу України про заборону виїзду з України;

- функціонування пункту пропуску.

Під час виїзду з України представники Державної прикордонної служби України не перевіряють у громадян України, іноземців та осіб без громадянства:

- поліси страхування пов’язані з лікуванням COVID-19;

- негативні результати тестування на COVID-19 проведені методом полімеразної ланцюгової реакції;

- негативні результати експрес-тестів на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;

- документи (сертифікати), що підтверджують отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

 

 

 

Який порядок виїзду громадян України за кордон? Чи необхідний громадянину України негативний результат тестування на COVID-19 під час перетинання державного кордону України?

Прикордонний контроль та пропуск через державний кордон громадян України на виїзд з України і в’їзд в Україну здійснюється за наявності дійсного паспортного документу (паспорт громадянина України для виїзду за кордон; дипломатичний паспорт України; службовий паспорт України; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу).

Водночас, порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, можуть бути введені і додаткові обмеження, які можуть діяти і на сьогодні.

З метою уникнення непорозумінь за кордоном рекомендуємо попередньо ознайомитись з певною інформацією за посиланнями:

https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=1973

https://tripadvisor.mfa.gov.ua/?page_id=686

https://visitukraine.today/departure/ua

У зв’язку з можливою застережною інформацією щодо можливих додаткових вимог до умов в’їзду та пропуску на територію іноземної держави Державна прикордонна служба України рекомендує звертатися до уповноважених органів відповідної держави запланованого в’їзду чи транзитного проїзду.

 

 

 

Хто може заборонити виїзд за кордон та як це перевірити?

На сьогодні тимчасове обмеження права особи на виїзд з України приймається Державною прикордонною службою України до виконання у разі:

- отримання відповідного рішення (ухвали, постанови) суду;

- наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці – за вмотивованою постановою державного виконавця винесеної в автоматизованій системі виконавчого провадження з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Перевірити інформацію про тимчасове обмеження права особи на виїзд з України можливо лише у визначеному Законом України «Про захист персональних даних» порядку та лише у письмовій формі.

Зразок заяви та адреса за якою можливо звернутися міститься за посиланням

 

 

Який порядок в’їзду в Україну іноземців та осіб без громадянства в період дії карантину?

Уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України надають іноземцю, особі без громадянства дозвіл на перетинання державного кордону у разі в’їзду в Україну за умови:

1) наявності в нього дійсного паспортного документа;

2) відсутності щодо нього рішення уповноваженого державного органу України про заборону в’їзду в Україну;

3) наявності в нього в’їзної візи, якщо інше не передбачено законодавством України;

4) підтвердження мети запланованого перебування;

5) наявності достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави або наявності в нього можливості отримати достатнє фінансове забезпечення в законний спосіб на території України – для громадянина держави, включеної до переліку держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України, та особи без громадянства, яка постійно проживає у державі, включеній до такого переліку.

У зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі – COVID-19), іноземці та особи без громадянства, які перетинають державний кордон на в’їзд в Україну повинні мати:

1) поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні;

2) негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, які проведено не більш як за 72 години до перетину державного кордону, або документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях (далі — документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації), виданого англійською мовою або з перекладом англійською мовою.

У разі відсутності зазначеного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування та/або негативного результату тестування на COVID-19 (документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації) уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону відмовляє іноземцям та особам без громадянства у перетині державного кордону в порядку, визначеному статтею 14 Закону України «Про прикордонний контроль».

Водночас до іноземців та осіб без громадянства, які прибувають з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки, застосовується додаткова вимога, щодо наявності негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон.

 

 

 

Якій категорії осіб заборонено в’їзд в Україну у зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2?

З 00 год. 00 хв. 2 липня 2021 р. на період дії карантину (до 31 серпня 2021 р.) забороняється перетин державного кордону на в’їзд в Україну іноземцям та особам без громадянства, які прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів, без негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон.

Виключенням є:

- громадяни України;

- особи, які не досягли 12 років;

- іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України;

- особи, яких визнано біженцями або особи, які потребують додаткового захисту;

- працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;

- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;

- військовослужбовці (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

Водночас інформуємо, що будь-які питання пов’язані з проведенням в пунктах пропуску через державний кордон експрес-тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (найменування лабораторій, ціна експрес-тесту, час який необхідний на проведення експрес-тесту, наявність таких лабораторій в пунктах пропуску) не належать до компетенції Державної прикордонної служби України.

 

 

 

Який порядок в’їзду в Україну з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України?

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (посвідка на постійне проживання), які перетинають державний кордон та прибули з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки або перебували на їх території не менше семи днів протягом останніх 14 днів підлягають обов’язковій самоізоляції чи обсервації. 

Від самоізоляції чи обсервації звільняються:

1) особи у разі наявності у них негативного результату експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, проведеного в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон;

2) особи, які не досягли 12 років;

3) водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад.

 

 

 

Чи підлягають самоізоляції громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України під час в’їзду в Україну? Чи треба встановлювати додаток «Вдома»?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, які набули чинності 02.07.2021) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України (посвідка на постійне проживання), не підлягають самоізоляції.

Таким чином даним особам непотрібно встановлювати та активувати мобільний додаток «Вдома».

Водночас це не стосується осіб, які прибувають з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки.

 

 

 

Чи впливає наявність щеплення чи паспорту вакцинації на пропуск через державний кордон України? Які вимоги до документу, що підтверджує отримання вакцинації?

Відповідно до чинного законодавства документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях (далі – документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації), може бути пред’явлений під час перетинання державного кордону України.

Зазначений документ, повинен враховувати вимоги Міжнародних медико-санітарних правил від 2005 року та виданий англійською мовою або з перекладом на англійською мовою і може бути пред’явлений під час здійснення паспортного контролю у паперовій чи електронній формі.

Документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації, обов’язково повинен містити:

1. повне ім’я та прізвище, дата народження, стать, громадянство і підпис особи, яка вакцинована;

2. назву вакцини; дату введення; назву виробника та серію виробництва/номер партії вакцини; назва хвороби, проти якої отримано курс вакцинації;

3. підпис та печатка лікаря, який безпосередньо здійснював вакцинацію.

Актуальний перелік вакцин публікується на офіційній веб-сторінці ВООЗ за посиланням.

 

 

 

Які вимоги до полісу страхування COVID-19 та в якому вигляді можна пред’явити? Чи можливо придбати поліс страхування COVID-19 в пункті пропуску? Де можна придбати поліс страхування COVID-19?

Поліс (свідоцтво, сертифікат) страхування, повинен бути виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні (далі – поліс страхування COVID-19).

На сьогодні поліс страхування COVID-19, необхідно мати до проходження паспортного контролю.

Під час проходження паспортного контролю поліс страхування COVID-19 може бути пред’явлений у роздрукованому чи електронному вигляді.

Поліс страхування COVID-19 можливо придбати скориставшись інформаційним порталом.

 

 

 

У якої категорії осіб, у разі в’їзду в Україну, не вимагається поліс страхування COVID-19?

Не вимагається поліс страхування COVID-19:

- у громадян України;

- у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України (посвідка на постійне проживання);

- у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;

- у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- у водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

- у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

 

 

 

Які вимоги до ПЛР/PCR-тесту на COVID-19 та в якому вигляді можна його пред’явити? Чи можливо зробити ПЛР/PCR-тест в пункті пропуску? На якій мові повинен бути ПЛР/PCR-тест?

Тест повинен бути з негативним результатом тестування на COVID-19 проведеним методом полімеразної ланцюгової реакції/polymerase chain reaction (далі – негативний ПЛР/PCR-тест).

Негативний ПЛР/PCR-тест повинен бути проведений не більш, як за 72 години до перетинання державного кордону України. Тестування на COVID-19 здійснюється не на території пункту пропуску.

Під час проходження паспортного контролю негативний ПЛР/PCR-тест може бути пред’явлений у паперовій чи електронній формі.

ПЛР/PCR-тест рекомендовано мати на англійській мові. Водночас під час перетинання кордону в пунктах пропуску з суміжними з Україною державами, тест може бути і на польській, молдавській, румунській, білоруській чи російській мовах.

 

 

 

Які вимоги до експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведеноно не більш, як за 72 години? В якому вигляді можна пред’явити даний експрес-тест? До якого органу необхідно звертатися з питань пов’язаних з тестуванням на COVID-19?

Результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено не більше, як за 72 години до перетину державного кордону, має бути оформлений англійською мовою (або з перекладом на англійську мову) та обов’язково повинен містити:

1) повне ім’я та прізвище пацієнта;

2) інформацію, щодо дослідження, а саме: назву захворювання або збудника хвороби (COVID-19, SARS-CoV-2 тощо); тип дослідження («immunochromatographic testing», «immunochromatography assay», «ICA», «Lateral flow assay», «LFT», «rapid antigen test»); дату та час забору матеріалу; результат тесту (negative, not detected); країна проведення дослідження;

3) назву закладу, що видав результат тесту та унікальний ідентифікатор результатів тесту (код, QR-код тощо).

Під час проходження паспортного контролю, результат тестування на COVID-19 методом експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, може бути пред’явлений у паперовій чи електронній формі.

Зазначений тест повинен бути проведений не більш, як за 72 години до перетинання державного кордону України. Тестування на COVID-19 здійснюється не на території пункту пропуску.

Щодо можливих інших питань пов’язаних з виконанням положень карантину за межами пунктів пропуску та з питань пов’язаних з ПЛР/PCR-тестуванням, рекомендуємо звертатися до МОЗ України (https://moz.gov.ua/) – тел. 0-800-60-20-19 або 0-800-50-52-01.

 

 

 

У якої категорії осіб, у разі в’їзду в Україну, не вимагається ПЛР-тест чи експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 проведеного не більш, як за 72 години?

Не вимагається негативний ПЛР-тест або експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2:

- у громадян України;

- у іноземців та осіб без громадянства, які не досягли 12 років;

- у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України (посвідка на постійне проживання);

- у осіб, яких визнано біженцями або осіб, які потребують додаткового захисту;

- у працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей;

- у водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні, нерегулярні та маятникові перевезення, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад;

- у військовослужбовців (підрозділів) збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.

 

 

 

Якщо іноземець чи особа без громадянства не змогли своєчасно виїхати?

Іноземцям та особам без громадянства, які перевищили терміни тимчасового перебування на території України – рекомендуємо ознайомитись з інформацією за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=7RswNxYKfjk&list=PLzFBD1z4ZFK9bWUWi90JqBrwpecTpIZK0&index=11

https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20VIDEO%20-SHCHodo-terminiv-perebuvannya-inozemciv-u-period-karantinu-na-teritorii-Ukraini/

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/530-20#Text

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/259-2020-%D0%BF/print

Водночас перебіг тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України не зупинявся.

 

 

 

Який порядок виїзду до ТОТУ АР Крим в умовах карантину?

На сьогодні питання перетинання адміністративної межі визначено Порядком в’їзду на тимчасову окуповану територію України та виїзду з неї, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 367

В’їзд громадян України на ТОТУ АР Крим та виїзд з неї можливий через КПВВ «Чонгар», «Чаплинка» та «Каланчак» на автомобілі чи пішки за умови пред’явлення документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, а саме:

- паспорт громадянина України (у вигляді книжечки зразку 1992 року або у вигляді ID-картки зразку 2015 року);

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (не біометричного та біометричного);

- тимчасове посвідчення громадянина України;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу.

В’їзд на тимчасово окуповану територію України іноземців та осіб без громадянства та виїзд з неї здійснюються за паспортним документом та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом ДМС або територіальним підрозділом ДМС у Новотроїцькому чи Генічеському районі Херсонської області.

На період дії карантину забороняється перетин КПВВ до/з АР Крим іноземцям та особам без громадянства без наявного поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією-партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, та діє на строк перебування в Україні (далі – поліс страхування COVID-19).

Не вимагається поліс страхування COVID-19:

- у громадян України;

- у іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;

- у працівників представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні.

У разі відсутності вищевказаного поліса страхування COVID-19 у іноземців та осіб без громадянства, уповноважені службові особи Державної прикордонної служби України відмовляють у перетинанні контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

Звертаємо увагу на можливі проблеми, які можуть виникати безпосередньо під час в’їзду до ТОТУ АР Крим та проходження контролю органів держави-окупанта.

 

 

 

Який порядок прибуття з ТОТУ АР Крим в умовах дії карантину?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, які набули чинності 17.06.2021) громадяни  України, іноземці та особи без громадянства не підлягають самоізоляції.

Таким чином даним особам непотрібно встановлювати та активувати мобільний додаток «Вдома».

 

 

 

Який порядок виїзду до ОРДЛО?

Пропуск осіб через лінію розмежування може бути здійснено через КПВВ «Станиця Луганська», «Щастя», «Золоте», «Майорське», «Мар’їнка», «Новотроїцьке» та «Гнутове».

На сьогодні процедура перетинання лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях визначена Порядком в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 № 815: https://zakon.rada.gov.ua/go/815-2019-%D0%BF

Відповідно до вказаного Порядку, режим функціонування КПВВ, встановлюється Командувачем об’єднаних сил, а також за рішенням Командувача об’єднаних сил у районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях у випадках, передбачених законодавством, можуть встановлюватися додаткові обмеження та/або заборони переміщення осіб, не залучених до проведення таких заходів, транспортних засобів та товарів.

У зв’язку з цим будь-які питання щодо режиму роботи КПВВ не належать до компетенції Державної прикордонної служби України, у зв’язку з чим рекомендуємо звертатися до штабу ООС Збройних сил України МО України (тел. 0-800-500-410, www.mil.gov.ua та e-mail: call-center_ZSU@mil.gov.ua)

 

 

 

Який порядок прибуття з ТОТУ у Донецькій та Луганській областях в умовах дії карантину?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами, які набули чинності 17.06.2021) громадяни  України, іноземці та особи без громадянства не підлягають самоізоляції.

Таким чином даним особам непотрібно встановлювати та активувати мобільний додаток «Вдома».

 

 

 

Які правила перетинання державного кордону будуть через місяць? Коли будуть відкриті всі пункти пропуску чи КПВВ? Хто і коли закриває кордон, адмінмежу чи лінію розмежування?

Рішення, щодо можливих змін у функціонуванні пунктів пропуску через державний кордон та контрольних пунктів в’їзду-виїзду з ТОТУ, умов пропуску, можуть бути прийняті відповідними органами державної влади із зазначенням таких пунктів пропуску чи КПВВ або відповідних умов.

У разі запровадження відповідних змін, інформація з питань і в межах компетенції Державної прикордонної служби України офіційно буде висвітлена:

- на сайті служби https://dpsu.gov.ua/

- на сторінці служби у «Facebook» https://www.facebook.com/DPSUkraine

- додатку Telegram – DPSUkr

- додатку Telegram – dovІrabot (https://dpsu.gov.ua/ua/news/zruchni-boti-komfortni-mandrivki-/)

 

 

 

Корисні посилання!!!

Найчастіші запитання від осіб до Державної прикордонної служби України та відповіді на них: https://dpsu.gov.ua/ua/Naychastishi-zapitannya-ta-vidpovidi-na-nih/

Актуально про COVID-19 (мапа пунктів тестування): https://moz.gov.ua/koronavirus-2019-ncov

Для подорожуючих https://visitukraine.today/​

Щодо мобільного додатку системи «Вдома»

https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.gov.diia.quarantine&hl=uk&gl=US

https://chat.diia.gov.ua/

 

Популярні розділи та сервіси