Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі «Електроенергія»

НАЗАД
01 квiтня 2024 12:14

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі

на виконання Постанови КМУ від 11.10.2016 №710 (зі змінами)

Найменування

предмета закупівлі

із зазначенням коду ДК 021:2015

Вид процедури закупівлі

Очікувана вартість предмета закупівлі/розмір бюджетного призначення

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі

Електроенергія

за кодом ДК 021:2015 – 09310000-5 «Електрична енергія

Відкриті торги з Особливостями

UA-2024-03-12-010171-а

2 600 000 грн.

з ПДВ.

обсяги визначено відповідно до очікуваної потреби в межах кошторисних призначень на 2024 рік

1. Вимоги до предмету закупівлі:

Відносини, що виникають між учасниками ринку під час здійснення купівлі-продажу електричної енергії та/або допоміжних послуг, передачі, постачання електричної енергії споживачам регулюються наступними документами:

1. Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII;

2. Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII;

3. Постанова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії»;

4. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 310 «Про затвердження Кодексу систем розподілу»;

5. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 309 «Про затвердження Кодексу системи передачі»;

6. Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 № 311 «Про затвердження Кодексу комерційного обліку електричної енергії»;

7. Іншими нормативно-правовими актами.

8. Технічні та якісні характеристики предмету закупівлі, що закуповується повинні відповідати технічним умовам та стандартам, передбаченим законодавством України діючими на період постачання товару. Про що учасник підтверджує шляхом надання листа у довільній формі.

2. Вимоги щодо якості електричної енергії:

Згідно ст. 18 Закон України «Про ринок електричної енергії» показники якості електропостачання повинні відповідати величинам, що затверджені Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Параметри якості електричної енергії в точках приєднання споживачів у нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загального призначення».

Учасник у складі пропозиції зобов’язаний надати сертифікат якості (відповідності) на електричну енергію, а у випадку відсутності законодавчої необхідності у сертифікації відповідного товару, або електрична енергія не підлягає обов’язковій сертифікації, учасники надають у складі пропозиції відповідний документ (чинний на дату подачі пропозиції), виданий від державного підприємства, що належить до сфери управління Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, із зазначенням обставин, що електрична енергія, як товар, не підлягає обов’язковій сертифікації в Україні. У такому випадку зазначений сертифікат учасником не надається.

Якість електричної енергії - це сукупність властивостей електричної енергії відповідно до встановлених стандартів, які визначають ступінь її придатності для використання за призначення.

Відповідно до положень пункту 11.4.6 глави 11.4 розділу XI Кодексу систем розподілу, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 310 (далі – КСР), параметри якості електроенергії в точках приєднання споживачів в нормальних умовах експлуатації мають відповідати параметрам, визначеним у ДСТУ EN 50160:2014 «Характеристики напруги електропостачання в електричних мережах загальної призначеності» (далі – ДСТУ EN 50160:2014).

Основні показники якості електричної енергії визначені у пунктах 11.4.7 – 11.4.12 глави 11.4 розділу XІ КСР.

Стандартна номінальна напруга Uн для мереж низької напруги загального призначення має значення 220 В між фазним і нульовим проводом або між фазними проводами:

- для трифазних чотирипровідних мереж: Uн = 220 В між фазним та нульовим проводом;

- для трифазних трипровідних мереж: Uн = 220 В між фазними проводами.

Зміна напруги не повинна перевищувати ± 10 % від величини номінальної напруги.

Частота напруги електропостачання для мереж низької напруги має бути в межах:

1) для систем, які синхронно приєднані до ОЕС України - 50 Гц ± 1 % протягом 99,5 % часу за рік та 50 Гц + 4 % ( - 6 %) протягом 100 % часу;

2) для систем без синхронного приєднання до ОЕС України - 50 Гц ± 2 % протягом 99,5 % часу за рік та 50 Гц ± 15 % протягом 100 % часу.

Показник довготривалого флікера (мерехтіння), спричиненого коливанням напруги, для мереж низької напруги має бути меншим або рівним 1 для 95 % часу спостереження.

95 % середньоквадратичних значень складника зворотної послідовності напруги електропостачання, усереднених на 10-хвилинному проміжку, для мереж низької напруги мають бути в межах від 0 % до 2 % від складника напруги прямої послідовності.

95 % середньоквадратичних значень напруги кожної гармоніки, усереднених на 10-хвилинному проміжку, для мереж низької напруги мають бути меншими або рівними наступним значенням:

Якщо учасник закупівлі є виробником продукції, що складає предмет закупівлі, такий учасник зобов’язаний надати документальне підтвердження державної реєстрації його потужностей виробництва, з зазначенням їх місце розташування та легалізації згідно чинного законодавства (об’єктів електрогенерації). У випадку, якщо учасник не є електрогенеруючою компанією, він зобов’язаний окремою довідкою у довільній формі повідомити про статус електропостачальника без можливості здійснювати електрогенерацію.

Учасник надає лист-згоду (у довільній формі) щодо застосування заходів із захисту довкілля стосовно технічних, якісних характеристик предмета закупівлі.

Окрім цього, учасники повинні надати опис планованих заходів захисту довкілля та навколишнього середовища, а також надати документальне підтвердження визнання уповноваженими державними органами, експертними організаціями або екологічними аудиторами відповідності учасника вимогам екологічного законодавства.

Для цього учасники у складі тендерної пропозиції повинні надати довідку від екологічного аудитора, що містить опис заходів, які впроваджує учасник при реалізації програми із захисту довкілля та навколишнього середовища, та короткий звіт з екологічного аудиту учасника закупівлі з позитивним висновком, та з відповідними сертифікатами від Міністерства екології та природних ресурсів України, що засвідчують кваліфікацію органу/особи, що здійснював екологічний аудит учасника.

Система управління діяльністю учасника з постачання електричної енергії повинна відповідати вимогам стандартів системи управління ISO 9001:2015 (або еквівалент). Сфера сертифікації – торгівля електроенергією. На підтвердження учасник у складі пропозиції повинен надати сертифікат системи управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015, виданий на ім’я учасника та діючий на дату подання пропозиції.

Обсяги споживання електроенергії можуть змінюватися в залежності від режиму роботи устаткування та обладнання Замовника.

Учасник надає підтвердження про укладання договорів з операторами систем розподілу на території Рівненської області, якими здійснюється розподіл електричної енергії на об’єкти замовника.

Учасник повинен надати підтвердження щодо наявності в Учасника укладених усіх необхідних договорів, передбачених Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 №2019-VIII для забезпечення безперебійного енергопостачання об'єктів Замовника, завірений підписом уповноваженої особи та печаткою підприємства (вимога щодо печатки не стосується учасників, які здійснюють діяльність без печатки згідно діючого законодавства).

Постачальник повинен бути включений до переліку суб'єктів господарської діяльності, які мають ліцензії з постачання електричної енергії, який розміщений на офіційному веб-сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на підтвердження цього факту Учасник надає лист, у якому зазначається: номер, дата та назва постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо надання відповідної ліцензій.

Популярні розділи та сервіси