телефон довiри - (044) 527 6363
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Документи для перетинання державного кордону України
21/02/18 - 23:37

Іноземці та особи без громадянства в’їжджають в Україну за наявності визначеного законодавством або міжнародним договором України дійсного паспортного документа та візи, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.

Ксерокопії нотаріально засвідчених паспортних документів, свідоцтв про народження, віз право на перетинання державного кордону не дають.

ДОКУМЕНТИ ДЛЯ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ УКРАЇНИ

  • закордонний паспорт
  • документ на повернення в державу громадянства або проживання (у разі втрати паспортного документа на території України)
  • українська віза (для громадян держав з візовим порядком поїздок)

 Увага! Ідентифікаційна картка (ID-card), що посвідчує особу іноземного громадянина, не дає права на перетинання державного кордону України.

Перелік держав, громадяни яких в’їжджають в Україну без віз

Держави Європейського Союзу

Монако

Держави СНД

(крім Туркменістану)

Монголія

Андорра

Норвегія

Аргентина

Панама

Боснія і Герцеговина

Парагвай

Бразилія

Сан-Марино

Бруней 

Сербія

Ватикан

США

Гонконг

Туреччина

Канада

 Чорногорія

Ізраїль

Швейцарія

Ісландія

Японія

Ліхтенштейн

 

Реєстрація в пункті пропуску через державний кордон включає проставлення в паспортному документі та/або імміграційній картці іноземця та особи без громадянства або в інших документах, передбачених законодавством, відмітки “В’їзд”, внесення відомостей про іноземця та особу без громадянства, їх паспортних даних до відповідного реєстру.

РЕЄСТРАЦІЯ В ПУНКТІ ПРОПУСКУ ЧЕРЕЗ ДЕРЖАВНИЙ КОРДОН

Іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території на підставі реєстрації у пункті пропуску через державний кордон.

Відповідно до частини 2 статті 9 розділу ІІ Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», пункту 6 статті 19 розділу ІV Закону України «Про Державну прикордонну службу України» та на виконання Указу Президента України від 30 серпня 2017 року  № 256 «Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 10 липня 2017 року «Про посилення контролю за в’їздом в Україну, виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержання ними правил перебування на території України», з 1 січня 2018 року у пунктах пропуску через кордон (пунктах контролю, КПВВ з ТОТ АРК) здійснюється фіксація біометричних даних іноземців та осіб без громадянства під час прикордонного контролю.

Фіксація біометричних даних іноземців під час їхнього першого в’їзду в Україну в аеропортах та автомобільних пунктах пропуску здійснюється шляхом сканування відбитків п’яти пальців правої (лівої) руки.

У разі слідування іноземців поїздом фіксація біометричних даних проводиться безпосередньо у вагонах поїздів шляхом сканування відбитку вказівного пальця правої (лівої) руки.

Подальша ідентифікація іноземців та осіб без громадянства, біометричні данні яких були зафіксовано під час їхнього першого в’їзду в Україну, здійснюється шляхом сканування відбитків від одного до чотирьох пальців правої (лівої) руки.

ПІДТВЕРДЖЕННЯ НАЯВНОСТІ ДОСТАТНЬОГО ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

В’їзд в Україну, перебування на території України та транзитний проїзд через територію України іноземців здійснюється за наявності достатнього фінансового забезпечення або наявності можливості отримати таке забезпечення законним способом на території України. 

Перевірка наявності достатнього фінансового забезпечення проводиться уповноваженими службовими особами Держприкордонслужби вибірково, у разі здійснення процедури контролю другої лінії.

Необхідна сума достатніх коштів для проживання (Постанова Кабінету Міністрів України №884 від 4 грудня 2013 року«Про затвердження Порядку підтвердження достатнього фінансового забезпечення іноземців та осіб без громадянства для в’їзду в Україну, перебування на території України, транзитного проїзду через територію України і виїзду за її межі та визначення розміру такого забезпечення»)

Наявність достатнього фінансового забезпечення встановлюється шляхом:

  • візуального огляду наявності у іноземців та осіб без громадянства коштів в національній валюті України або у конвертованій іноземній валюті за курсом Національного банку на день в’їзду в Україну;
  • вивчення документа, в якому зазначено суму коштів та на підставі якого можна отримати кошти в банківських установах України;
  • візуального огляду платіжної картки міжнародних платіжних систем та вивчення виписки з особового банківського рахунка заявника, що підтверджує наявну суму коштів (виписка з банкомата);
  • вивчення документа, що підтверджує бронювання або оплату житла та харчування в Україні;
  • вивчення договору на туристичне обслуговування (ваучер);
  • вивчення гарантійного листа приймаючої сторони, що запросила іноземця або особу без громадянства, про взяття на себе зобов’язань із сплати всіх витрат іноземця або особи без громадянства, пов’язаних з їх перебуванням на території України та виїздом за її межі;
  • перевірки проїзного квитка для повернення до країни громадянської належності або країни постійного проживання, або до третьої країни з фіксованою датою.

Прожитковий мінімуму на 2018 рік згідно закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 року встановлено 1700 грн.

Необхідні суми фінансового забезпечення з розрахунку на:

1 добу – 1133 грн. + 5665 грн.;

5 діб – 5665 грн. + 5665 грн.;

10 діб – 11330 грн. + 5665 грн.;

15 діб – 16995 грн. + 5665 грн.;

30 діб – 33990 грн. + 5665 грн.;

ФЗ = ((20 х Пmin) : 30) х (КД+5)

ФЗ = ((20 х 1700) : 30) = 1133 х (1133*5=5665).

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ ВТРАТИЛИ ДОКУМЕНТ ДЛЯ ПЕРЕТИНАННЯ КОРДОНУ

У разі втрати на території України паспортного документу іноземці та особи без громадянства повинні негайно повідомити про це приймаючу сторону та орган внутрішніх справ (міліцію) для отримання відповідної довідки, яка підтверджує даний факт. При цьому виїзд з території України здійснюється у безвізовому порядку за паспортним документом або свідоцтвом на повернення, яке видається іноземцям дипломатичним представництвом або  консульською установою їх держави в Україні.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню