Алгоритм проведення інструктажів з питань дотримання антикорупційного законодавства у Державній прикордонній службі України

НАЗАД
31 травня 2024 13:43

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Адміністрації Державної прикордонної служби України

16.06.2022 № 300/0/81-22-АГ

(у редакції згідно наказу Адміністрації Державної прикордонної служби України від 21.03.2024 № 297-АГ)

 

АЛГОРИТМ

проведення інструктажів з питань дотримання антикорупційного законодавства у Державній прикордонній службі України

І. Загальні положення

1. Цим Алгоритмом встановлюються загальні підходи до організації та проведення з особовим складом Державної прикордонної служби України
(далі – Держприкордонслужба) інструктажів з питань дотримання антикорупційного законодавства (далі – антикорупційний інструктаж).

2. У цьому Алгоритмі терміни вживаються у таких значеннях:

орган Держприкордонслужби – Адміністрація Держприкордонслужби, регіональне управління, орган охорони державного кордону, загін морської охорони, навчальний заклад, науково-дослідна установа, орган (підрозділ) забезпечення, підрозділ оперативного документування, оперативно-технічний підрозділ Державної прикордонної служби України;

уповноважений підрозділ (уповноважена особа) органу Держприкордонслужби – підрозділ або визначена посадова особа Адміністрації Держприкордонслужби, регіонального управління, органу охорони державного кордону, загону морської охорони, навчального закладу, науково-дослідної установи, органу (підрозділу) забезпечення, підрозділу оперативного документування, оперативно-технічного підрозділу Держприкордонслужби, до компетенції якого (якої) відносяться питання запобігання та виявлення корупції.

3. Організація та контроль за проведенням антикорупційних інструктажів здійснюється начальником органу Держприкордонслужби.

4. Посадові особи уповноважених підрозділів (уповноважені особи) органів Держприкордонслужби надають особовому складу методичну та консультаційну допомогу з питань додержання вимог антикорупційного законодавства.

ІІ. Види та періодичність антикорупційних інструктажів

1. За характером і часом проведення антикорупційні інструктажі поділяються на: вступний, позаплановий, повторний, цільовий та після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави.

2. Обсяг і зміст вступного, позапланового та після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави антикорупційних інструктажів визначаються управлінням запобігання та виявлення корупції Адміністрації Держприкордонслужби, решта – начальником органу Держприкордонслужби, враховуючи специфіку визначених завдань.

3. Форми антикорупційних інструктажів містять перелік питань з посиланням на відповідні статті Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), що мають бути доведені до відома особі, з якою проводиться антикорупційний інструктаж.

4. Під час проведення антикорупційного інструктажу особовому складу під підпис доводяться та роз’яснюються визначені Законом основні поняття, вимоги, обмеження та відповідальність за вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.

5. Після завершення проведення з особовим складом антикорупційних інструктажів посадовою особою, що безпосередньо проводила такий інструктаж, здійснюється перевірка рівня засвоєння знань шляхом усного опитування або за допомогою технічних засобів.

ІІІ. Вступний антикорупційний інструктаж

1. Вступний антикорупційний інструктаж проводиться з військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками перед зарахуванням їх до списків особового складу відповідного органу Держприкордонслужби (прийняттям на роботу).

2. Вступний антикорупційний інструктаж проводиться посадовою особою уповноваженого підрозділу (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби із використанням типової форми вступного антикорупційного інструктажу (додаток 1).

3. З метою проходження вступного антикорупційного інструктажу визначені військовослужбовці, державні службовці та працівники направляються кадровим підрозділом до уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

4. За результатами проходження особою вступного антикорупційного інструктажу заповнюється типова форма вступного антикорупційного інструктажу, де у відповідних графах зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові особи, яка пройшла вступний антикорупційний інструктаж, та проставляються підписи особи, яка пройшла вступний антикорупційний інструктаж, та посадової особи уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби, що безпосередньо проводила вступний антикорупційний інструктаж.

Заповнена у встановленому порядку типова форма проходження особою вступного інструктажу зберігається в уповноваженому підрозділі (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

5. Проходження особою вступного антикорупційного інструктажу реєструється в Журналі реєстрації інструктажів з антикорупційних питань, який у встановленому порядку ведеться в уповноваженому підрозділі (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби (додаток 2).

6. З метою перевірки повноти та своєчасності проведення вступного антикорупційного інструктажу уповноважений підрозділ (уповноважена особа) органу Держприкордонслужби щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, проводить моніторинг їх проведення.

ІV. Позаплановий антикорупційний інструктаж

1. У разі внесення змін до антикорупційного законодавства та з метою їх своєчасного доведення до особового складу проводиться позаплановий антикорупційний інструктаж.

2. Ініціювання проведення позапланового антикорупційного інструктажу з особовим складом здійснюється шляхом видання та направлення до органів Держприкордонслужби (до окремих структурних підрозділів Адміністрації Держприкордонслужби) листа (службової записки) з наданням типової форми позапланового антикорупційного інструктажу.

3. Проведення позапланового антикорупційного інструктажу з особовим складом може здійснюватися як посадовими особами уповноважених підрозділів (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби, так і керівниками відповідних структурних підрозділів органів Держприкордонслужби з використанням типової форми позапланового антикорупційного інструктажу.

4. За результатами проходження особою позапланового антикорупційного інструктажу заповнюється типова форма позапланового антикорупційного інструктажу, де у відповідних графах зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові особи, яка пройшла позаплановий антикорупційний інструктаж, та проставляються підписи особи, яка пройшла позаплановий антикорупційний інструктаж, та посадової особи, що безпосередньо проводила позаплановий антикорупційний інструктаж.

5. У разі проведення позапланового антикорупційного інструктажу керівником структурного підрозділу заповнена у встановленому порядку типова форма проходження особою позапланового антикорупційного інструктажу протягом 5 робочих днів з дня його проведення передається для обліку та зберігання до уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

V. Повторний антикорупційний інструктаж

1. Повторний антикорупційний інструктаж проводиться на постійній основі з особовим складом зміни прикордонних нарядів відділів прикордонної служби усіх категорій та типів під час безпосередньої їх підготовки до несення служби в прикордонних нарядах у рамках проведення заходів роботи з особовим складом відповідно до вимог Інструкції про службу прикордонних нарядів Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.10.2015 № 1261, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 1391/27836.

2. Зміст інформації, яка доводиться під час інструктажу, та типова форма повторного антикорупційного інструктажу визначається уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби з урахуванням специфіки та визначених завдань для відділів прикордонної служби.

3. Повторний антикорупційний інструктаж проводиться старшим зміни прикордонних нарядів (помічником старшого зміни прикордонних нарядів) або особою, визначеною начальником підрозділу для керівництва безпосередньою підготовкою прикордонних нарядів до несення служби.

4. За результатами проходження особою повторного антикорупційного інструктажу заповнюється типова форма повторного антикорупційного інструктажу, де у відповідних графах зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові особи, яка пройшла повторний антикорупційний інструктаж, та проставляються підписи особи, яка пройшла повторний антикорупційний інструктаж, та посадової особи, що безпосередньо проводила повторний антикорупційний інструктаж.

5. Заповнена у встановленому порядку типова форма проходження особою повторного антикорупційного інструктажу зберігається безпосередньо в підрозділі охорони державного кордону.

VІ. Цільовий антикорупційний інструктаж

1. Цільовий антикорупційний інструктаж проводиться зі складом комісій, утворених відповідно до наказу Адміністрації Держприкордонслужби чи органу Держприкордонслужби, під час першого організаційного засідання.

2. Зміст інформації, яка доводиться під час цільового антикорупційного інструктажу, та типова форма цільового антикорупційного інструктажу визначається та розробляється уповноваженим підрозділом (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби з урахуванням специфіки та завдань, які визначаються складу відповідної комісії.

3. Проведення цільового антикорупційного інструктажу з особовим складом може здійснюватися як посадовими особами уповноваженого підрозділу (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби, так і головами відповідних комісій з використанням типової форми цільового антикорупційного інструктажу.

4. За результатами проходження особою цільового антикорупційного інструктажу заповнюється типова форма цільового антикорупційного інструктажу, де у відповідних графах зазначаються: прізвище, ім’я, по батькові особи, яка пройшла цільовий антикорупційний інструктаж, та проставляються підписи особи, яка пройшла цільовий антикорупційний інструктаж, та посадової особи, що безпосередньо проводила цільовий антикорупційний інструктаж.

5. Заповнена у встановленому порядку типова форма проходження особою цільового антикорупційного інструктажу зберігається у визначеній номенклатурній справі разом з першим протоколом засідання відповідної комісії, а копія в уповноваженому підрозділі (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

VІІ. Антикорупційний інструктаж після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави

1. Антикорупційний інструктаж після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, проводиться з військовослужбовцями, державними службовцями та працівниками перед виключенням їх зі списків особового складу відповідного органу Держприкордонслужби (звільненням з роботи).

2. Антикорупційний інструктаж після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави проводиться посадовою особою уповноваженого підрозділу (уповноваженою особою) органу Держприкордонслужби із використанням типової форми антикорупційного інструктажу після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави (додаток 3).

3. З метою проходження антикорупційного інструктажу після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави визначені військовослужбовці, державні службовці та працівники направляються кадровим підрозділом до уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

4. За результатами проходження особою антикорупційного інструктажу після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави заповнюється типова форма, де у відповідних графах зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові особи, яка пройшла такий антикорупційний інструктаж, реквізити наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу органу Держприкордонслужби (звільнення державних службовців та працівників), проставляються підписи особи, яка пройшла антикорупційний інструктаж та посадової особи уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби, що безпосередньо проводила антикорупційний інструктаж.

Також особою, яка пройшла антикорупційний інструктаж після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави власноруч, у відповідних графах форми антикорупційного інструктажу, зазначається визначена формою інформація та надається згода на обробку персональних даних.

Заповнена у встановленому порядку типова форма проходження особою антикорупційного інструктажу після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави зберігається в уповноваженому підрозділі (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

5. Проходження особою антикорупційного інструктажу після припинення діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави, реєструється в Журналі реєстрації інструктажів з антикорупційних питань, який у встановленому порядку ведеться в уповноваженому підрозділі (уповноваженої особи) органу Держприкордонслужби.

VІІІ. Проведення антикорупційного інструктажу з використанням інформаційно-комунікаційних технологій

1. Антикорупційні інструктажі з особовим складом можуть проводитися дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема в режимі відеоконференції.

2. У разі проведення антикорупційного інструктажу дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій підтвердженням проведення антикорупційного інструктажу буде вважатись факт ознайомлення особи з основними положеннями Закону та накладання кваліфікованого електронного підпису в системі електронного документообігу особою, що пройшла антикорупційний інструктаж.

 

 

Начальник управління запобігання та виявлення корупції

Адміністрації Державної прикордонної служби України

полковник                                                                   Ольга ХЛІВНЮК

Популярні розділи та сервіси