Загальні показання

НАЗАД
15 квiтня 2020 10:40

Основна спеціалізація - це лікування захворювань опорно-рухового апарату: ревматоїдного поліартриту у неактивній фазі з мінімальною та середньою активністю при можливості самообслуговування, подагри (подагричного поліартриту), артрозів, в т.ч. посттравматичного артрозу, наслідків переломів хребта без порушення функції спинного мозку; дорсопатій: кіфозу, лордозу, сколіозу, остеохондрозу хребта, спондильозу; остеомієліту (який не вимагає оперативного втручання) без секвестрування; наслідків переломів кісток та травматичних уражень із сповільненою консолідацією або болючим кістковим мозолем при обмеженні рухливості; хвороб хребта: хвороби Бехтерева, спондилітів; артритів та поліартритів: інфекційно-алергічних, ревматичних,  дегенеративних, псоріатичних; оститу, періоститу, міозиту, фіброміозиту, бурситу, тендовагініту.

Захворювання нервової системи: залишкові явища травм або інсультів головного мозку, церебральний арахноїдит в стадії ремісії, мігрень, невралгія трійчастого нерву з рідкісними нападами, неврит, невропатія лицьового нерву інфекційного або ішемічного походження в ранній і пізній відновні періоди, ураження нервових корінців та сплетінь (ураження попереково-крижового сплетення, шийних, грудних корінців, ураження плечового сплетення) та ін., поліневропатії різного ґенезу, церебральний параліч що супроводжується руховими порушеннями легкої і середньої тяжкості при нормальному інтелекті, залишкові явища після перенесеного енцефаліту (кліщового, ревматичного, після проведеного щеплення та ін.), розсіяний склероз, паркінсонізм, мієліт, поліомієліт (не раніше ніж через 2-3 місяці після гострого періоду).

Хвороби чоловічої статевої сфери запальні захворювання передміхурової залози (хронічний простатит, хронічний везикуліт, хронічний та гострий епідидиміт, орхіт).

Гінекологічні захворювання: загальні захворювання (хронічний сальпінгіт і оофорит, хронічний метрит та ендометрит, хронічний параметрит, тазові спайки очеревини, тазові перітонеальні післяопераційні спайки, неправильні положення матки, жіноча безплідность трубного походження, жіноча безплідность маткового походження, внутрішньо маткові спайки, дисфункція яєчників, вторинна аменоря, вторинна олігоменоря, жіноча безплідность, пов'язана з відсутністю овуляції, патологічний клімакс).

Хвороби шкіри: хронічні форми екземи, обмежений і дифузний нейродерміт, обмежений лускатий лишай, псоріаз в стаціонарній та регресивній стадії, склеродермія, залишкові явища після опіків і обморожень, деякі рубці, розлади трофіки, облисіння, вугрі.

Захворювання кровоносних судин: тромбофлебіти, ендартеріїти, варикозне розширення вен, облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок  і багато інших захворювання.

Загальні протипоказання для санаторно-курортного, відновлювального та реабілітаційного лікування:

1. Усі захворювання в запальній стадії, хронічні захворювання у стадії загострення та ускладнені гострогнійними процесами.

2. Гострі інфекційні захворювання до завершення терміну ізоляції.

3. Усі венеричні захворювання в гострій або заразній стадії.

4. Психічні захворювання. Всі форми наркоманії і хронічного алкоголізму.

5. Епілепсія.

6. Усі хвороби крові в запальній стадії і стадії загострення.

7. Кахексія будь-якого походження.

8. Злоякісні новоутворення.

9. Усі захворювання та стани, що потребують стаціонарного лікування, в тому числі хірургічного втручання; всі захворювання при яких хворі не спроможні до самостійного руху і самообслуговування, потребують постійного спеціального догляду (крім осіб, які підлягають лікуванню в спеціалізованих санаторіях для спинальних хворих).

10. Ехінокок будь-якої локалізації.

11. Кровотечі, що часто повторюються або з великою втратою крові.

12. Вагітність на протязі всього строку на бальнеологічні та грязеві курорти, а на кліматичні курорти починаючи з 26 тижня (крім спеціалізованих відділень для вагітних жінок).

Крім того, у всі терміни вагітності не направляти вагітних на курорти і в санаторії:

для бальнеогрязелікування з приводу гінекологічних захворювань;

для лікування радоновими ваннами екстрагенітальних захворювань;

осіб, які проживають на рівнинах, на гірські курорти, розташовані на висоті понад 1000 м над рівнем моря.

13. Всі форми туберкульозу в активній стадії для будь-яких курортів і санаторіїв нетуберкульозного профілю.

Популярні розділи та сервіси