З козацького роду

НАЗАД
19 лютого 2018 15:11

Прізвище Рибак добре знане і шановане в середовищі охоронців державного рубежу. Нині його честь серед українських «зелених кашкетів» зразковою службою утверджує старший інспектор прикордонної служби відділу «Львів-аеропорт» Львівського загону лейтенант Лариса Рибак.

Прізвище Рибак добре знане і шановане в середовищі охоронців державного рубежу. Нині його честь серед українських «зелених кашкетів» зразковою службою утверджує старший інспектор прикордонної служби відділу «Львів-аеропорт» Львівського загону лейтенант Лариса Рибак.

Ярослава МЕЛЬНИК

Яку професію після отримання атестату зрілості обирати на майбутнє, вона знала ще із шкільної лави. Ларисі дуже подобалося вивчати іноземні мови, а оскільки виростала у сім’ї військових, бачила себе  у подальшому лише в однострої «зелених кашкетів». Про їхню службу дівчина знала все, адже була внучкою прикордонного полковника у відставці Григорія Рибака та донькою тодішнього начальника штабу Львівського загону полковника Олександра Рибака.

Вступні іспити до Національної академії Держприкордонслужби імені Б. Хмельницького Лариса склала успішно і стала навчатися на факультеті іноземних мов та гуманітарних дисциплін. За академічною лавою швидко збігав час. Курсант Рибак усе більше відчувала: вона правильно обрала своє місце у житті.

Одночасно з вивченням англійської та угорської мов, вона оволодівала також професійними секретами прикордонного контролю. З особливою теплотою Лариса згадує своїх викладачів, зокрема, майора Олену Заболотну та її колег. Усі вони щедро намагалися передати свої звання майбутнім молодим офіцерам.

Минуло більше року, як випускниця прикордонної альма-матер, після чотирьох років навчання, отримала лейтенантські погони і стала служити старшим інспектором прикордонної служби відділу «Львів-аеропорт». Під час виконання своїх службових обов’язків молодому офіцеру часто доводиться спілкуватися з пасажирами, котрі перетинають повіт­ряний кордон, і тоді знання іноземних мов як ніколи стає у нагоді. Нині вона самотужки продовжує вивчати ще й німецьку та турецьку мови.

– Львів усе більше стає туристичним центром країни, – з радісною усмішкою за рідне місто ділиться своїми спостереженнями лейтенант Лариса Рибак. – І все активніше до міста Золотого Лева прилітають відомі особистості з інших країн: науковці, лікарі, представники бізнесу і культури. Так що на брак роботи скаржитися їй не доводиться.

– Погодьтеся, каже вона, – ще донедавна був дуже живучим стереотип: військовими повинні бути лише чоловіки. Проте нинішній час довів, що у  професії захисника країни є спеціальності та певний обсяг роботи, який жінки виконують краще, ніж представники сильної статі.

Дійсно, специфіка мислення, емоційне сприйняття навколишнього та візуальна пам’ять допомагають жінкам справлятися зі своїми завданнями значно краще чоловіків. Наприклад, жінкам-контролерам властиво звертати увагу в роботі на дрібниці, що надалі допомагають швидше ідентифікувати особу, визначити чи людина дійсно є тим за кого себе видає. Саме тому природні якості, даровані жінкам, після їхнього професійного навчання активно використовуються у напруженій службі вартових рубежу.

Стати в рівень з вимогами, що висуваються нині перед молодими офіцерами, традиційно допомагають старші, більш досвідчені прикордонники. Зокрема, у відділі «Львів-аеропорт» недавній випускниці академії Ларисі Рибак активно допомагають капітан Галина Лисейко, старший лейтенант Наталія Жоголяк та інші колеги.

– У нашому підрозділі лейтенант Лариса Рибак по праву є одним із кращих молодих офіцерів, – коротко характеризує свою під­леглу начальник відділу прикордонної служби «Львів-аеропорт» майор Олег Дудник.

Спадкоємниця прикордонного роду Рибаків достойно продовжує їхню професійну справу – надійно боронити рубежі своєї Вітчизни.         

Популярні розділи та сервіси