У Києві відбулася зустріч керівників прикордонних відомств України та Республіки Білорусь

НАЗАД
05 травня 2015 14:21

Вчора в Києві відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Віктора Назаренка та Голови Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь генерал-полковника Леоніда Мальцева.

Вчора в Києві відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Віктора Назаренка та Голови Державного прикордонного комітету Республіки Білорусь генерал-полковника Леоніда Мальцева.

Під час зустрічі сторони обмінялись інформацією щодо стану охорони спільної ділянки державного кордону, а також обговорили перспективи розвитку та основні напрямки співпраці прикордонних відомств України і Республіки Білорусь. Особлива увага приділялася вдосконаленню заходів з протидії сучасним викликам і загрозам в інтересах забезпечення прикордонної безпеки українсько-білоруського державного кордону. Загалом відмічалося, що обстановка на спільному кордоні стабільна та контрольована. Також генерал-лейтенант Віктор Назаренко ознайомив білоруського колегу з ситуацією, яка склалась на східній ділянці державного кордону України.

У ході обговорення головні прикордонники України та Білорусі відмітили високий рівень взаємодії в питаннях обміну інформацією та здійсненні спільного аналізу, яку домовились активно розвивати і в подальшому. «Практика проведення спільного аналізу ризиків та загроз дозволяє виважено оцінити та спрогнозувати розвиток обстановки на спільній ділянці державного кордону», - зазначив під час виступу Віктор Назаренко.

Для забезпечення прикордонної безпеки за ініціативи української сторони також було вирішено розглянути можливість реалізації та започаткування спільного контролю в пункті пропуску «Нові Яриловичі – Нова Гута» контрольними службами України і Республіки Білорусь. Крім того, в рамках проведення зустрічі керівники прикордонних відомств обговорили можливості проведення спільних заходів з протидії нелегальній міграції та контрабанді через державний кордон з проведенням спільного моніторингу кордону.

Наприкінці зустрічі Віктор Назаренко та Леонід Мальцев підписали ряд документів. Зокрема, Кабінет Міністрів України уповноважив Голову Держприкордонслужби України підписати Угоду між Кабінетом Міністерства України та Урядом Республіки Білорусь про діяльність прикордонних уповноважених. Крім того керівники двох відомств підписали протокол про співробітництво оперативних підрозділів, а також план співробітництва між прикордонними відомствами на 2015 – 2016 роки.

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}