В Адміністрації Держприкордонслужби відбулося засідання колегії щодо протидії корупції

НАЗАД
07 квiтня 2015 09:43

В Адміністрації Держприкордонслужби України відбулося засідання колегії, на якому проаналізували стан протидії корупції у прикордонному відомстві та окреслили першочергові завдання щодо посилення цієї роботи.

В Адміністрації Держприкордонслужби України відбулося засідання колегії, на якому проаналізували стан протидії корупції у прикордонному відомстві та окреслили першочергові завдання щодо посилення цієї роботи.

На засіданні Голова Державної служби України генерал-лейтенант Віктор Назаренко наголосив, що одним із найголовніших завдань у 2015 році є принципова, послідовна, жорстка та ефективна боротьба з корупцією.

«Протидія корупції сьогодні – це другий фронт, - зазначив він. А викорінення таких ганебних явищ як хабарництво, зловживання владою, протекціонізм, порушення інших вимог антикорупційного законодавства, є пріоритетним та першочерговим». 

За напрямками діяльності на засіданні колегії заслухали низку керівників департаментів та управлінь Адміністрації Держприкордонслужби. Так, заступник начальника управління внутрішньої безпеки полковник Володимир Нікіфоренко зазначив, що протягом першого кварталу цього року в підрозділах Держприкордонслужби було задокументовано та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23 кримінальні правопорушення, скоєних персоналом відомства.  Він зазначив, що, і в подальшому у разі виявлення вчинення правопорушень персоналом відомства, поблажок нікому не буде,  усі будуть нести передбачену законодавством відповідальність.

Також Володимир Нікіфоренко зауважив, що протягом першого кварталу до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, а саме – отримання неправомірної вигоди  військовослужбовцями Держприкордонслужби, було притягнуто п’ять посадових осіб Чернівецького, Чопського, Бердянського та Котовського прикордонних загонів. Гострим залишається і питання  виявлення коштів у військовослужбовців, які несуть службу у пунктах пропуску.

Окремі ознаки зловживань та корупції відмічаються і в підрозділах, які виконують службово-бойові завдання у зоні проведення антитерористичної операції.  Так, у поточному році у 12 випадках затримано 19 транспортних засобів, які за сприянням особового складу прикордонних підрозділів прямували на територію, підконтрольну незаконним збройним формуванням, через пункти контролю без перепусток та належних документів на вантаж. За усіма фактами вжито заходів правового реагування.

Голова Державної прикордонної служби України підкреслив, що курс на подолання корупції – невідворотний.

«Ми йдемо складним, але єдиновірним шляхом, – підкреслив він. Хочу, щоб усі усвідомили, що сьогоднішнє засідання – це не одноразова акція, а продовження тієї системної роботи, яка вже розпочата».

 Генерал-лейтенант Віктор Назаренко закликав усіх до консолідованої та злагодженої роботи щодо протидії корупції.

«Ніхто не в змозі подолати це негативне явище самотужки. Це спільна робота і завдання усіх ланок», - сказав він, завершуючи засідання колегії.

Популярні розділи та сервіси