У Констанці Володимир Нікіфоренко та Лівіу Буте обговорили співробітництво між прикордонниками України та Румунії

НАЗАД
15 липня 2021 12:00

«Завдяки високому рівню довіри та взаєморозуміння двостороннє співробітництво прикордонних відомств України та Румунії продовжує розвиватися динамічно»

Про це Перший заступник Голови Держприкордонслужби України Володимир Нікіфоренко зазначив учора, 14 липня, на зустрічі з Головним Прикордонним Уповноваженим Румунії Лівіу Буте.

У Констанці українські та румунські прикордонні делегати обговорювали обстановку на державному кордоні, проаналізували стан його охорони та обмінялися інформацією з питань протидії протиправній діяльності.

Володимир Нікіфоренко наголосив, що охорона кордону з країнами ЄС, і Румунією зокрема, є одним із пріоритетних завдань прикордонного відомства України. Також він зазначив, що незважаючи на провадження карантинних заходів з березня 2019 року – що безумовно вплинуло на систему охорони спільного кордону – загальна обстановка на спільному кордоні залишається динамічною і контрольованою.

Зі свого боку Лівіу Буте зазначив високий рівень злагодженості та співробітництва прикордонних підрозділів України та Румунії під час проведення карантинних заходів з недопущення розповсюдження коронавірусної інфекції, що дозволило здійснювати пропускні процедури в штатному режимі.

Окремо керівник прикордонного відомства Румунії позитивно оцінив динаміку розвитку проєкту міжнародної технічної допомоги з модернізації прикордонної інфраструктури з метою активізації заходів у правоохоронній сфері на українсько-румунському державному кордоні, направленого на вдосконалення прикордонної інфраструктури та оснащення з метою ефективної протидії транскордонній злочинності. Він виказав зацікавленість щодо можливого розвитку спільних проєктів двостороннього співробітництва.

Поряд з тим, сторони відмітили основні загрози, серед яких залишаються незаконна міграція та економічна контрабанда, особливо з переміщення сигарет. Зокрема українські прикордонники зауважили, що найбільш загрозливою є ділянка кордону в межах Чернівецької області і цьому сприяє як складний рельєф місцевості так і транскордонний характер протиправної діяльності. Також під час зустрічі наголошувалося на актуальності проблематики незаконного використання порушниками малої авіації з метою незаконного переміщення тютюнових виробів, застосування зловмисниками техніки високої прохідності та тепловізійних оптичних приладів для викриття прикордонних нарядів.

«За таких умов дуже важливим є своєчасний обмін інформацією про можливу підготовку до протиправної діяльності, взаємна допомога та співпраця оперативних підрозділів прикордонних відомств. Досвід свідчить, що організація та проведення спільних заходів в значній мірі знижує діяльність груп, причетних до транскордонної організованої злочинності», - зауважив Перший заступник Голови Держприкордонслужби України.

Володимир Нікіфоренко та Лівіу Буте позитивно відмітили подальше відновлення спільного патрулювання, яке призупинялося у зв'язку з пандемією. Вони висловили впевненість, таке співробітництво на державному кордоні є ефективним інструментом в протидії протиправній діяльності та сприяє боротьбі з транскордонною злочинністю.

 «Ми вдячні румунським колегам, що ви залишаєтеся нашим надійним партнером. Впевнений, що ми й надалі будемо розвивати дружні відносини між прикордонниками України та Румунії на благо наших народів», - резюмував зустріч Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко.

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}