телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
20/04/15 - 10:13

У вересні минулого року капітана Ігоря Горду було нагороджено високою державною нагородою – медаллю «За військову службу Україні».

У вересні минулого року капітана Ігоря Горду було нагороджено високою державною нагородою – медаллю «За військову службу Україні».

 

Народився Ігор Миколайович на Хмельниччині. Отримавши атестат зрілості, юнак, не вагаючись, вступив до Національної академії ДПСУ імені Б. Хмельницького. Він бачив себе у майбутньому тільки офіцером-прикордонником. Золоті парадні погони з лейтенантськими зірочками Ігор Горда отримав 2005 року. Першим місцем служби для нього став Луганський прикордонний загін – ВПС «Россипне», де обіймав посаду заступника начальника відділу по роботі з персоналом. Згодом проходив службу в управлінні прикордонного загону, після чого був призначений на посаду заступника начальника відділу прикордонної служби «Красна Талівка». Тут і застали його воєнні дії.

Особливо запам’яталися капітану Горді два бої. Перший із них відбувся 27 липня минулого року. Тоді офіцер брав участь у прикритті групи керівного складу тактичного угруповання «Північ», яка виконувала завдання з рекогносцировки контрольованого району та потрапила на заміновану ділянку. Цим і скористався ворог. Під мінометним вогнем противника капітан Ігор Горда, проявивши особисту мужність та відвагу, забезпечив прикриття, охорону та виведення з-під вогню керівництва тактичного угруповання. Під час шквального обстрілу сепаратистів Ігор уберіг життя полковнику Сергію Дейнеко, за що той пізніше щиро дякував під час зйомок телепроекту «Хоробрі серця», а також генерал-майору, на той час ще полковнику Віктору Бабюку та підполковнику Денису Цяцькуну.

А потім було не менш гаряче 25 серпня. Під час патрулювання державного кордону в районі населеного пункту Талове прикордонний наряд, до складу якого входив капітан Горда, виявив та вступив у бій з добре озброєною чисельною диверсійно-розвідувальною групою росіян, яка проникла на територію України. Під час цього бою загинув підполковник Євген Пікус. Спогади про його загибель для Ігоря Горди дуже важкі, адже бойовий побратим був для нього зразковим командиром і справжнім офіцером. Не повернулися з того бою ще троє прикордонників – старші прапорщики Дмитро Арнаут, В’ячеслав Фірсов та молодший сержант Олег Сороченко.

Під час проведення бойових дій капітан Ігор Горда мав свій позивний – «Топаз». Він назавжди залишився у пам’яті офіцера, як і бойові епізоди на палаючому війною Сході країни. Незважаючи ні на що, «Топаз» вистояв у нелегкому і нерівному протиборстві з ворогом.

Нині капітан Ігор Горда проходить військову службу у Львівському прикордонному загоні.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню