Сергій Дейнеко зустрівся з Представником УВКБ ООН в Україні Кароліною Ліндхольм Біллінг

НАЗАД
15 липня 2021 17:58

Сьогодні, 15 липня, в Києві відбулася зустріч Голови Державної прикордонної служби України Сергія Дейнека з Кароліною Ліндхольм Біллінг, яка кілька місяців тому обійняла посаду Представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)

Вони обговорили поточний стан та перспективи подальшого співробітництва між прикордонниками та організацією, яка присвячує свою діяльність порятунку життів, захисту прав та побудові кращого майбутнього для біженців, вимушено переміщених громадян.

Як відмітив керівник ДПСУ, проведення цієї довгоочікуваної зустрічі є підтвердженням сталих відносин, які склалися між Адміністрацією та Представництвом УВКБ ООН в Україні.

«Ми високо цінуємо роль та місце офісу УВКБ ООН, як одного з провідних гуманітарних агентств світу, його складну та багатогранну роботу з питань захисту та допомоги особам, які її потребують, дотримання міжнародних стандартів та практик в системі надання притулку», – сказав Сергій Дейнеко.

Він додав, що і перед Україною і Представництвом УВКБ ООН в Україні за нинішніх умов постали нові виклики, зокрема у сфері міграції, врегулювання та вирішення яких потребує поглибленої співпраці та постійного діалогу на основі максимальної відкритості та тісного контакту.

В свою чергу Кароліна Ліндхольм Біллінг також відмітила про ефективність співпраці і наголосила, що мова йде починаючи від сфери прийому біженців, про питання щодо утримання іноземців, які прибувають, і питання перетину лінії розмежування на сході України.

«Я вже двічі перебувала на сході України, щоб безпосередньо бачити ситуацію, яка там складається. Ми маємо шукати саме практичне вирішення питань і враховувати міжнародний досвід врегулювання ситуації», – сказала Представник УВКБ ООН в Україні.

Вона наголосила, дії прикордонників України є дуже професійними, у чому переконалася особисто в тих контрольних пунктах в’їзду-виїзду, які відвідувала.

«Ми націлені на продовження співпраці на прозорому та практичному рівнях. Ми цінуємо ті безпосередні заходи, які вже були створені Урядом з тим, щоб сприяти свободі пересування громадян, яким необхідно перетинати лінію розмежування», – наголосила Кароліна Ліндходьм Біллінг.

«Держприкордонслужба високо цінує як практичний внесок Представництва щодо подолання гуманітарних наслідків російської агресії проти України, так і ті цілеспрямовані заходи, що проводились упродовж діяльності офісу УВКБ ООН в Україні», – відмітив Сергій Дейнеко.

Голова ДПСУ наголосив, що керівництво держави готове забезпечити безперебійну роботу всіх КПВВ. Проте окупаційна влада в окремих районах Луганської та Донецької областей не сприяє в перетині лінії розмежування громадянами і на даний момент фактично функціонує щоденно дорожній коридор по КПВВ «Станиця Луганська» та кілька разів на тиждень по КПВВ «Новотроїцьке».

Він запевнив у максимальній прозорості та відкритості прикордонного відомства і що Служба докладає максимальних зусиль для забезпечення законності та правопорядку під час виконання завдань.

Серед питань, окрім ситуації по лінії розмежування, розглядалася співпраця у наданні громадянам правової допомоги в пунктах пропуску під час перетину кордону, взаємодії в питанні біженців та наданні їм притулку в Україні, а також утримання незаконних мігрантів.

Сторони домовились про подальше покращення роботи за всіма напрямками.

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}