Сергій Дейнеко та Ерхан Гюльверен обговорили кроки співпраці між відомствами України та Турецької Республіки

НАЗАД
15 грудня 2021 16:27

Сьогодні, 15 грудня, в Адміністрації Держприкордонслужби відбулася зустріч Голови відомства Сергія Дейнека із Заступником Генерального директора Головного управління безпеки МВС Турецької Республіки Ерханом Гюльвереном.

 На початку зустрічі турецька делегація долучилася до церемонії вшанування українських воїнів, які загинули у боротьбі за незалежність України, в меморіальному комплексі «Зала пам’яті».

 Сторони обговорили кроки співробітництва та розвитку зв’язків на всіх рівнях.

Як зауважив Сергій Дейнеко, сьогоднішня зустріч безумовно сприятиме встановленню співпраці між відомствами в інтересах України і Туреччини.

«Взаємодія з правоохоронними органами Турецької Республіки для нас стратегічно важлива. Адже така співпраця дозволяє ефективно протистояти транскордонній злочинності», - сказав Голова Держприкордонслужби України.

Ерхан Гюльверен зазначив, що всі підрозділи, які входять до структури МВС, також готові до взаємодії з українськими прикордонниками. Він висловив підтримку територіальної цілісності України та зазначив, що спільна робота принесе плідні результати для обох сторін.

Окремо Сергій Дейнеко додав про вже налагоджену активну взаємодію з Береговою охороною Туреччини як в двосторонньому форматі, так і в рамках Форуму Чорноморського прикордонного співробітництва. Зокрема, за підтримки турецької Сторони, Україною створено нову робочу групу з протидії контрабанді наркотиків та іншим видам протиправної діяльності у Чорному морі, метою якої є проведення спільного аналізу загроз у Чорному морі та планування подальших заходів для їх протидії.

«Водночас ми зацікавлені у розширенні співробітництва у сферах обміну інформацією та досвідом у питаннях здійснення прикордонних процедур, протидії нелегальній міграції, контрабанді та іншим видам протиправної діяльності, підготовки персоналу та перейняти досвід експертного дослідження паспортних документів», - наголосив керівник ДПСУ.

Він також поінформував колегу про основні завдання Держприкордонслужби та відмітив, що основними загрозами на державному кордоні України залишаються прояви гібридної агресії Російської Федерації, транзитна нелегальна міграція громадян країн Азії та Африки до ЄС, а також контрабанда, найбільш яскравим проявом якої є спроби переміщення наркотиків на морських каналах сполучення, і незаконне переміщення товарів, перш за все тютюнових виробів до ЄС.

«З урахуванням існуючих загроз прикордонній безпеці та набутого за вісім років війни досвіду, ми продовжуємо розвивати як правоохоронну, так і військову складову», - сказав Сергій Дейнеко.

Турецькі делегати поцікавилися ситуацією в районі ООС та функціонуванням контрольних пунктів в’їзду-виїзду, на що їх проінформували про продовження блокування незаконними збройними формуваннями руху людей через лінію розмежування на дорожніх коридорах. На сьогодні з 7 КПВВ фактично лише один працює щоденно і ще один двічі на тиждень.

У ході спілкування також детально обговорювалося питання пропуску громадян на кордонах обох країн та які заходи вживають сторони для посилення прикордонної безпеки. В цьому напрямку, зокрема, проговорювався досвід країн з поглибленої перевірки умов в’їзду іноземців та розвитку аналізу ризиків під час прикордонного контролю, викриття каналів нелегальної міграції та використання підроблених документів.

Ознайомитися, як працюють українські прикордонники в пунктах пропуску, турецька делегація змогла в столичному аеропорту, одразу після прибуття у нашу країну. Також в рамках візиту представники МВС Турецької Республіки планують ознайомитися з діяльністю спецпідрозділу ДПСУ «ДОЗОР» та Головного центру підготовки особового складу.

Популярні розділи та сервіси