Сергій Дейнеко провів зустріч з угорським колегою Жолтом Халмоші

НАЗАД
23 березня 2021 16:52

Засідання Головних Прикордонних Уповноважених України і Угорщини відбулося сьогодні, 23 березня, в режимі відеозв’язку.

Сторони проаналізували стан охорони українсько-угорського державного кордону та обмінялися інформацією щодо протидії протиправній діяльності.

Сергій Дейнеко та Жолт Халмоші відмітили, що обстановка на спільному кордоні залишається контрольованою. Основними загрозами й надалі залишаються організована нелегальна міграція та контрабанда товарів як на «зеленій» ділянці державного кордону, так і в пунктах пропуску. Зокрема наголошувалося, що кількість затриманих нелегальних мігрантів зменшилася, водночас продовжує фіксуватися збільшення активності протиправних елементів щодо незаконного переміщення товарів – на понад 40% по кількості спроб та на 20% по сумі оцінки. Основну категорією товарів становлять тютюнові вироби.

Як відмітив Голова Держприкордонслужби України, відносини з Головним директоратом Охорони правопорядку Угорщини були і залишаються стратегічно важливими.

«Курс на європейську інтеграцію України залишається незмінним. Прикордонна служба продовжує реформування в рамках загальної реформи сектору безпеки та оборони України. Одним з пріоритетних аспектів реалізації державної політики у сфері охорони державного кордону є впровадження інтегрованого управління кодоном», - зазначив він.

У свою чергу Жолт Халмоші наголосив, що якби більшість їх зовнішніх кордонів були настільки безпечними як кордон з Україною, вони б могли не переживати за безпеку. Він подякував українській стороні за надійну співпрацю.

Також керівник прикордонної служби Угорщини запросив українських охоронців кордону, аби представити і ознайомити з усіма найкращими новаціями, які вони використовують для охорони держрубежу, зокрема різними електронними системами.

Високий рівень взаємодії Головні Прикордонні Уповноважені відмітили у сфері прикордонно-представницького апарату, яким забезпечено реалізацію вичерпних заходів щодо своєчасного обміну інформацією та належного контролю прикордонного руху. Особливо відмічалася співпраця під час введення обмежувальних заходів для боротьби з коронавірусом COVID-19. При цьому пандемія призвела до зменшення загальної інтенсивності пасажиро-транспортного потоку по кількості осіб – у 2,2 рази та транспортних засобів – у 2,1 рази.

Крім того, сторони зазначили про важливість проведення спільних патрулювань на кордоні. Зокрема, у першому кварталі минулого року їх було проведено більше 40, але наразі вони тимчасово призупинені у зв’язку з пандемією COVID-19. Водночас керівники прикордонних служб наголосили на обов’язковому їх поновленні після зняття обмежувальних заходів.

«Нашим завданням залишається робота над такими важливими формами співпраці як спільна протидія незаконній діяльності на кордоні, в тому числі удосконалення взаємодії оперативних підрозділів з метою викриття організаторів та пособників, документування протиправної діяльності, а також удосконалення взаємодії та обміну інформацією і обмін досвідом щодо протидії протиправній діяльності», - наголосив Сергій Дейнеко.

Наприкінці зустрічі Головні Прикордонні Уповноважені України і Угорщини підписали План розвитку співпраці між відомствами. Він передбачає координацію спільних зусиль із забезпечення безпеки українсько-угорського державного кордону з обміну досвідом, удосконалення прикордонного співробітництва з питань пропуску осіб і транспортних засобів, розвитку співробітництва аналітичних та оперативно-розшукових підрозділів тощо.

Популярні розділи та сервіси