Сергій Дейнеко: Прикордонники показали спроможність ефективно реагувати на сучасні загрози, від пандемії до російської агресії та забезпечили надійну охорону рубежу

НАЗАД
08 липня 2021 16:12

В Адміністрації Державної прикордонної служби України пройшло розширене засідання Колегії за підсумками першого півріччя цього року на якому також визначили подальші завдання органам охорони кордону.

В Адміністрації Державної прикордонної служби України пройшло розширене засідання Колегії за підсумками першого півріччя цього року на якому також визначили подальші завдання органам охорони кордону.

Окрім того, учасники заходу обговорювали питання мотивації проходження військової служби в відомстві.

Як відмітив Голова ДПСУ Сергій Дейнеко, у І півріччі прикордонники продовжували протидіяти розповсюдженню пандемії коронавірусу та реагували на прояви інших основних загроз. Серед них він, зокрема, відмітив нарощення Росією військової присутності поблизу кордонів України, ускладнення соціально-політичної ситуації в Республіці Білорусь та посилення російського впливу на офіційний Мінськ.

«Яким би складним не було перше півріччя, нам вдалось забезпечити контроль за ситуацією та належний рівень охорони державного кордону», – сказав Сергій Дейнеко.

Він додав, що Служба забезпечила готовність сил і засобів до дій в умовах різкого зростання військової присутності РФ поблизу кордонів України, а також виконала комплекс заходів з перевірки готовності та підвищення спроможності бойових резервів.

«Пріоритетом нашої роботи залишається розвиток підрозділів швидкого реагування, посилення їх бойового потенціалу та набуття ними спроможностей за стандартами НАТО», – наголосив він.

Очільник Держприкордонслужби подякував усьому особовому складу, який у цей непростий час продовжує сумлінно нести службу. Крім того, присутні вшанували пам’ять усіх, хто віддав своє життя, захищаючи кордони та незалежність України. Зокрема, зазначалося, що липень 2014 року був одним з найважчих для охоронців кордону – прикордонники втратили 27 побратимів.

На Колегії також наголосили про активізацію протиправної діяльності, що пов’язана з незаконним переміщенням через кордон товарів, перш за все сигарет, порушеннями із застосуванням малої авіації, організованими формами контрабанди значних обсягів вантажів за «сірими схемами».

Загалом за результатами оперативно-службової діяльності Служби охоронці кордону припинили 17 тис. спроб порушення державного кордону, а 441 особа із загальної кількості порушників – це нелегальні мігранти. Прикордонники вилучили 235 одиниць зброї, понад 10 тисяч боєприпасів та 152 кг наркотичних речовин. Також недопущено незаконне переміщення товарів на суму 465 млн гривень, а ще «зеленими беретами» затримано 4 пілотовані та 13 безпілотних літальних апаратів контрабандистів.

Присутній на засіданні народний депутат України Павло Сушко, який входить до складу колегії прикордонного відомства, відмітив про важливість гідного забезпечення Державної прикордонної служби України, а не за залишковим принципом. Він наголосив, що спільно з колегами з Верховної Ради України активно веде роботу з напрацювання необхідних якісних змін в законодавстві з прикордонних питань.

Павло Сушко подякував прикордонникам за самовіддану працю і службу на кордоні та акцентував увагу на необхідності продовження мотивації і заохочення особового складу.

«Попри проблеми є багато позитиву та значні резонансні затримання. Тож продовжуйте надійно охороняти кордон України. Державна прикордонна служба на високому рівні відмічається керівництвом держави», – додав він.

У ході засідання Голова прикордонного відомства наголосив, що Держприкордонслужба продовжувала планово розвиватися. Важливим напрямком роботи залишалося удосконалення процедур пропускних операцій і тривала апробація нових стандартів побудови охорони державного кордону. Також активізовано роботу із впровадження системи попередньої обробки інформації про пасажирів, а після тривалої перерви поновлено спільне патрулювання на кордоні з Румунією та Угорщиною.

Тривала якісна співпраця з правоохоронними відомствами суміжних держав і міжнародними інституціями. Як відмітив Сергій Дейнеко, завдяки активному залученню міжнародної технічної допомоги, яка склала понад 72 млн гривень, спроможності прикордонних підрозділів значно посилені. За підтримки американських партнерів облаштовано перший в Україні навчальний комплекс підготовки операторів БПЛА.

Окрім цього, прикордонники не припиняли нарощувати інженерно-технічне облаштування кордону, систему висвітлення надводної обстановки та проводити роботу з розвитку морської та авіаційної складової.

Сергій Дейнеко також вкотре наголосив керівникам органів ДПСУ про належне ставлення і відношення до підлеглих та роботу з підвищення мотивації до проходження служби у відомстві.

«Серед основних пріоритетів діяльності нашого відомства безперечно залишається забезпечення належних умов служби і гідного соціального пакету для прикордонників, де окремою лінією проходять грошове забезпечення та житлове питання. Друге – це можливість професійного просування по службі, досягнення успіху та задоволення від обраної професії прикордонника», – зауважив очільник відомства.

Популярні розділи та сервіси