Сергій Дейнеко: Ми всі одна велика прикордонна родина, до якої входять і рідні наших Героїв, які заплатили за нашу незалежність своїм життям

НАЗАД
27 серпня 2020 10:57

Сьогодні, 27 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України в Держприкордонслужбі вшанували Героїв, які в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність, віддали найцінніше – життя.

Прикордонники одними з перших стали на захист України у 2014 році та пліч-о-пліч зі збройними силами продовжують боронити нашу землю від російського агресора.

Аби віддати шану пам’яті полеглим прикордонникам в Головному центрі підготовки особового складу імені генерал-майора Ігоря Момота зібралися керівництво та військовослужбовці ДПСУ разом з рідними загиблих Героїв.

«Ми всі одна велика прикордонна родина, до якої входять і рідні наших Героїв, які під час війни віддали найдорожче, які заплатили за нашу незалежність своїм життям. Я дуже вдячний всім мамам, які виховали чудових синів, навчили їх любити свою державу. Я вдячний кожному батькові, який дав поняття, що таке чоловіче плече. Я вдячний сестрам, братам наших героїв. Я вдячний дружинам, які їх підтримували. Я вдячний дітям наших героїв, тому що вони  мають чудовий приклад безмежної любові до рідної землі, вірності своєму обов'язку та безмежного патріотизму», - сказав під час зустрічі з рідними загиблих Голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

Він додав, що Державна прикордонна служба - це те місце куди кожна з родин може прийти за будь-якої потреби та й без потреби, або просто, коли є бажання поспілкуватися, поділитися новиною, хорошою чи поганою, чи мріями, чи думками.

У ході зустрічі близькі загиблих прикордонників розповіли про себе та своїх рідних, поділилися своїми спогадами.

 «Життєві пріоритети батька допомогли вибрати мені мою майбутню професію, - зазначила присутня на заході донька загиблого у 2014 році під Маріуполем прикордонника прапорщика Володимира Гречаного Анна.  - Мій батько дуже любив свою сім'ю, свою роботу, а насамперед він був справжнім патріотом своєї Батьківщини. Цього року я вступила до Національної академії Держприкордонслужби, де з великим бажанням хочу продовжити сімейну традицію. Давайте будемо пам'ятати свої рідних і близьких, тому що поки ми їх будемо пам'ятати, вони будуть жити в наших серцях».

Під час зустрічі з родинами загиблих присутні вшанувати пам'ять захисників України хвилиною мовчання, провели поминальний молебінь за упокій Героїв і поіменно згадали кожного із 70  загиблих прикордонників. 

Усі наші побратими – Герої. Всі вони заслуговують на найвищі нагороди та найвищу пошану. Пам'ять про них назавжди буде у наших серцях, а їх вчинки – прикладом мужності, героїзму та безмірної любові до нашої рідної Батьківщини

Загалом від початку бойових дій на сході нашої країни більше як 22 тисячі прикордонників пройшли через горнило цієї неоголошеної війни, поряд з загиблими ще 5 – досі вважаються зниклими безвісти, 435 захисників кордону отримали бойові поранення, троє прикордонників отримали найвище звання – Герой України (посмертно).

Популярні розділи та сервіси