Представництво Європейського Союзу в Україні передало прикордонному відомству обладнання в рамках реалізації проектів міжнародно-технічної допомоги

НАЗАД
18 червня 2015 09:58

15 червня в мобільному прикордонному загоні Державної прикордонної служби України представництво Європейського Союзу в Україні передало прикордонному відомству обладнання та технічні засоби, що були отримані в рамках реалізації проектів міжнародно-технічної допомоги.

15 червня в мобільному прикордонному загоні Державної прикордонної служби України представництво Європейського Союзу в Україні передало прикордонному відомству обладнання та технічні засоби, що були отримані в рамках реалізації проектів міжнародно-технічної допомоги.

У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський та Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Василь Серватюк.

У цей день Європейський Союз передав Держприкордонслужбі технічні засоби охорони кордону на суму понад 7 мільйонів євро. Серед них 142 автомобілі підвищеної прохідності, 51 пасажирський мікроавтобус, 142 прилади тепловізійного спостереження та 36 захищених ноутбуків.

Варто відмітити, що впродовж 10 останніх років за фінансової підтримки ЄС було успішно реалізовано понад 20 спільних проектів міжнародної технічної допомоги на загальну суму близько 80 мільйонів євро. Проекти були спрямовані на посилення прикордонного менеджменту. Наразі Держприкордонслужба спільно з Представництвом ЄС в Україні реалізує такі програми допомоги як Секторальна бюджетна підтримка, Транскордонне співробітництво та Ініціатива ЄС «Східне партнерство».

«У своєму розвитку Держприкордонслужба постійно орієнтується на європейські зразки прикордонної охорони. Саме тому співпраця з Представництвом Європейського Союзу в Україні для нас завжди була, є і буде пріоритетною», - наголосив перший заступник Голови прикордонного відомства Василь Серватюк.

У ході заходу учасники ознайомилися з обладнанням, яке будуть використовувати прикордонники під час виконання службових обов'язків на всіх ділянках державного кордону, в тому числі й з країнами ЄС.

Голові Представництва Європейського Союзу в Україні Яну Томбінському також окреслили ситуацію на сході України в рамках проведення антитерористичної операції та участь у ній співробітників Держприкордонслужби, що вимушені захищати територію України від нападів агресора.

Крім того були обговорені питання євроінтеграції та запровадження Угоди про Асоціацію із ЄС, виконання Плану з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, організації охорони державного кордону з країнам-членами ЄС.

Окремо Василь Серватюк довів перспективи подальшого реформування прикордонного відомства України. Зокрема розроблення в цьому напрямку Стратегії розвитку Державної прикордонної служби України та Державної цільової правоохоронної програми «Облаштування та реконструкція державного кордону» на період після 2015 року. Він також подякував підтримці з боку експертів EUAM та EUВAM, які у режимі реального часу надають поради в розробці цих документів.

«Реформування Держприкордонслужби – це комплексний процес, складність реалізації якого обумовлена новими викликами та загрозами національній та європейській системам безпеки кордонів», - зазначив Василь Серватюк.

 

Популярні розділи та сервіси