Міжнародна технічна допомога
Підсумки реалізації проєктів міжнародної технічної допомоги у 2019 році та завдання на 2020 рік
Загалом протягом 2019 року реалізовувалися 21 проєкт міжнародної допомоги. Безпосередніми отримувачами допомоги (реципієнтами) є 21 прикордонний загін та 3 загони Морської охорони (охоплені всі регіональні управління), Окремий контрольно пропускний пункт «Київ», Національна академія Державної прикордонної служби України та 3 навчальні центри, інші підрозділи. Координацію покладено на управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Департаменту організації роботи, планування та контролю Адміністрації Державної прикордонної служби України.
Проєкти міжнародної технічної допомоги у 2019 році реалізовувалися за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Сполучених Штатів Америки, Канади, Королівства Норвегії, Федеративної Республіки Німеччини, а також Міжнародної організації з міграції, Організації з безпеки та співробітництва в Європі та Управління ООН з питань наркотиків та злочинності.
Основні зусилля були зосереджені на ефективності реалізації проєктів МТД у сфері посилення прикордонного та міграційного менеджменту, удосконаленні системи управління персоналом, протидії корупції, унормуванні діяльності підрозділів швидкого реагування, покращенні інфраструктури та матеріально-технічної бази прикордонних підрозділів, навчальних закладів Державної прикордонної служби України, а також проведенні спеціалізованих тренінгів та навчань.
Особлива увага приділялася залученню міжнародної допомоги для реформування, розбудови і розвитку Морської охорони Державної прикордонної служби України.
Підсумком реалізації проєктів отримання упродовж технічної допомоги на суму близько 360 млн грн (2018–200 млн грн).
Упродовж 2020 року Адміністрація Державної прикордонної служби України виступатиме бенефіціаром у 21 проєкті міжнародної технічної допомоги. Основними завданням яких є:
ефективна реалізації спільного з ЄС проєкту МТД «Підтримка реалізації концепції Інтегрованого управління кордонами в Україні (EU4IBM)»;
завершення проєкту з удосконаленні політики міграційного менеджменту в Україні;
започаткувати практичне удосконалення принципів охорони «зеленого» кордону;
удосконалення системи висвітлення надводної обстановки та реформування Морської охорони;
продовження імплементації проєктів з реформування Державної прикордонної служби України «Нове обличчя кордону» та «ДОЗОР».