телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
03/05/19 - 12:50

Високі державні нагороди та військові звання Президент присвоїв за значний особистий внесок у справу охорони державного кордону, захист суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня прикордонника.

Президент України, Верховний Головнокомандувач Збройних Сил Петро Порошенко вручив державні нагороди та присвоїв військові звання військовослужбовцям та співробітникам Державної прикордонної служби України. Глава держави нагородив прикордонників під час перебування у Головному центрі підготовки особового складу Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Високі державні нагороди та військові звання Президент присвоїв за значний особистий внесок у справу охорони державного кордону, захист суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди Дня прикордонника.

Указом Президента військове звання генерал армії України присвоєно Голові Державної прикордонної служби України Петру Цигикалу. Крім того, звання генерал-лейтенанта присвоєно першому заступнику та заступнику Голови Державної прикордонної служби України Юрію Греську і Артуру Пімєнову.

Також медаллю «За військову службу Україні» нагороджено старшого прапорщика, старшого техніка – начальника групи автоматизованих систем управління відділення зв’язку відділу прикордонної служби «Ялта» Донецького прикордонного загону Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України Яну Адамовську.

Старший прапорщик Адамовська під час захоплення сепаратистами міста Іловайськ вона разом із особовим складом відділу прикордонної служби «Іловайськ» вибула на посилення пункту пропуску «Успенка» відділу прикордонної служби «Амвросіївка». В умовах постійних обстрілів та наступів агресора старший прапорщик надавала медичну допомогу військовослужбовцям Державної прикордонної служби України та Збройних Сил України, чим забезпечила збереження життя побратимам.

Сьогодні старший прапорщик Адамовська продовжує гідно захищати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, бере безпосередню участь в операції Об’єднаних сил на території Донецької області.

Почесне звання «Заслужений працівник транспорту України» присвоєно генерал-майору, начальникові авіаційного управління – начальнику авіації Департаменту охорони державного кордону Державної прикордонної служби України Миколі Тепану. Генерал-майор Тепан особисто здійснює організацію застосування авіації Державної прикордонної служби України в зоні проведення антитерористичної операції. За період проведення АТО підрозділами авіації ДПС евакуйовані 317 поранених військовослужбовців.

За його безпосереднього керівництва прикордонна авіація виконує завдання з охорони державного кордону, виключної (морської) економічної зони та територіального моря України. Понад 25 000 км державного кордону та 110 000 км2 виключної (морської) економічної зони та територіального моря України.

За складних економічних умов генерал-майор Тепан запропонував впровадити в охорону державного кордону України сучасні економічні функціональні легкі патрульні літаки та вертольоти. Завдяки інноваційним підходам до застосування легкої патрульної авіаційної техніки кардинально підвищилась ефективність застосування авіації в охороні державного кордону та отримано значний економічний ефект. Вже на сьогодні за нальоту легких патрульних літаків  3100 годин,  економія коштів на забезпечення авіаційним пальним порівняно із вертольотами Ми-8, становила понад 100 млн грн. Крім того, за його безпосереднього керівництва на озброєння Держприкордонслужби вперше було прийнято безпілотні авіаційні комплекси вітчизняного виробництва.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

+ Розгорнути меню