Петро Цигикал: ДПСУ в межах компетенції готова до виконання завдань у період підготовки та проведення виборчої кампанії

НАЗАД
28 сiчня 2019 14:39

Про це сьогодні, 28 січня, під час колегії МВС повідомив Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал на якій він окреслив особливості виконання завдань прикордонним відомством в період підготовки та проведення виборів Президента України.

На початку засідання Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков відмітив, що правоохоронці не повинні допускати політичної корупції, фінансування виборчої кампанії має бути тільки з рахунку виборчого фонду.

«Треба взяти на контроль ситуацію з тим, коли, особливо в маленьких містах, родичі або знайомі голосують за осіб, що працюють за кордоном. Якщо ми будемо бачити підпис навпроти прізвища особи, що перебуває за кордоном, та факт виданого бюлетеню – це одразу кримінальна справа. Факт перебування за кордоном можна довести за три хвилини. Державна прикордонна служба надає відомості про реальне місцеперебування виборця, Нацполіція документує його нібито розпис за отримання бюлетеня. Фальсифікатор йде за ґрати», - сказав міністр внутрішніх справ.

У свою чергу Петро Цигикал виступаючи на засіданні відмітив, що враховуючи досвід попередніх років, особливостями оперативно-службової діяльності відомства буде посилений контроль та координація дій компетентних органів на каналах міжнародного сполучення, безпекова складова, пропуск українців через лінію розмежування в районі операції Об’єднаних сил та реагування на зміни обстановки.

«Одне з визначених завдань нашої служби у контексті проведення виборів Президента України – посилення контролю на каналах міжнародного сполучення. Це пов’язане з прибуттям великої кількості міжнародних спостерігачів», - сказав Петро Цигикал.

Він зазначив, що міжнародні спостерігачі оформлюватимуться прикордонниками позачергово, в пріоритетному порядку.

«Кожний пункт пропуску матиме копії списків зареєстрованих міжнародних спостерігачів та організацій, які надаватиме ЦВК. ДПСУ готова проводити завчасну перевірку цієї категорії осіб за відомчими базами даних. Буде організовано відповідний облік і передачу інформації заінтересованим органам та її оприлюднення», - сказав Голова ДПСУ.

Також Петро Цигикал акцентував увагу, що з метою підвищення захищеності кордону активізовано роботу прикордонної розвідки, оперативного блоку та дільничних інспекторів прикордонної служби.

«Загрозливі напрямки посилюються резервами. Вже прикрито окремі ділянки на кордоні з РФ», - сказав він.

Голова прикордонного відомства додав, що особлива увага буде приділена проросійським журналістам.

«Поряд з цим ми докладемо зусиль для швидкого оформлення українців, які напередодні та в день виборів прямуватимуть із-за кордону або окупованих територій», - наголосив Петро Цигикал.

Популярні розділи та сервіси