Телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Закінчується перший етап збору дикоросів на українсько-білоруському кордоні для жителів прикордоння
08/08/18 - 14:35

Поряд із законослухняними та уважними жителями прикордоння, які дотримуються законодавства з прикордонних та природоохоронних питань, є й ті, які ігнорують його вимоги.

Сезон збору дикоросів, який розпочався 1 липня та закінчується  10 серпня, був дуже актуальним для жителів Волині та Рівненщини. Адже жителі прикордонних населених пунктів, що розташовані поблизу українсько-білоруського кордону, мали змогу безперешкодно збирати дикороси по обидва боки кордону. При цьому, звичайно, вони мали дотримуватися правил прикордонного режиму та недопущення порушень державного кордону.  

Поряд із законослухняними та уважними жителями прикордоння, які дотримуються законодавства з прикордонних та природоохоронних питань, є й ті, які ігнорують його вимоги. Одні незаконно перетинають кордон поза встановлених місць та пунктів пропуску, намагаючись скоротити шлях, інші, не дивлячись на те, що на всій українсько-білоруській ділянці державна межа позначена на місцевості прикордонними стовпами, інформаційно-попереджувальними знаками «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено» та просіками, збирають дикороси безпосередньо біля кордону та через свою неуважність порушують його режим.

Лише з початку сезону збору чорниці у цьому році прикордонниками Луцького загону з профілактичною метою та відповідними роз’ясненнями законодавства повернуто від державного кордону 435 осіб, з яких 47 дітей. Крім цього, білоруськими колегами з Пінського прикордонного загону затримано за незаконне перетинання держрубежу 50 наших співвітчизників, 13 з них діти. За інформацією наших сусідів 16 дорослих громадян України притягнуто до адміністративної відповідальності згідно діючого законодавства Республіки Білорусь. Крім цього, після передачі правопорушників українській стороні, їх притягнуто до адмінвідповідальності за порушення прикордонного законодавства України. 

Державна прикордонна служба нагадує, що з 29 квітня 2018 року набрав чинність Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прикордонної безпеки держави».

Закон кардинально змінює правове поле щодо адміністративного провадження у прикордонній сфері.

Наприклад, згідно зі статтею 185-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за вчинення злісної непокори законним вимогам прикордонного наряду донедавна передбачався максимальний штраф у розмірі всього 170 гривень. Відтепер мінімальний штраф за цією статтею становить 850 гривень, а максимальний 3400 гривень.

Крім того, за незаконне перетинання державного кордону (стаття 204-1) мінімальний штраф становитиме 3400 гривень, а максимальний - 13600 гривень.

Відповідно до законодавства Республіки Білорусь, за порушення державного кордону наступає як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. 

Державна прикордонна служба України звертається до громадян та інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань.

Повідомляємо, що у разі систематичних порушень державного кордону, прикордонного режиму та інших порушень законодавства у прикордонній смузі, білоруська сторона може скасувати досягнуті домовленості про сезонний пропуск громадян на свою територію.

Також нагадаємо, що наступний період пропуску громадян України  - жителів прикордоння Волині та Рівненщини, для збору дикоросів розпочнеться 1 вересня та триватиме до 15 листопада.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню