З початку року співробітники Держприкордонслужби викрили 8 протиправних груп, які причетні до торгівлі людьми

НАЗАД
30 липня 2019 14:03

Торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою у всьому світі. Україна не є винятком у цій сфері.

Державна прикордонна служба України у взаємодії з іншими правоохоронними органами України докладає максимум зусиль, аби протидіяти міжнародним злочинним угрупованням, причетним до торгівлі людьми.

Тільки за перший квартал 2019 року підрозділами Держприкордонслужби України разом з взаємодіючими органами припинено функціонування 8 протиправних груп у складі 29 осіб, а також затримано 14 організаторів та 6 пособників. Судами винесено 3 обвинувальних вироки стосовно 3 осіб, з яких 1 особа отримала реальний строк ув’язнення. Крім того, за інформацією ДПСУ розпочато 20 кримінальних проваджень за ст. 149 ККУ «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо передачі людини» та попереджено вивезення за кордон 26 потенційних жертв торгівлі людьми, переважно жінок.

Для ефективності проведення такої роботи продовжено практику проведення спільних міжнародних операцій. Зокрема на даний час тривають активні заходи з Береговою охороною Турецької Республіки, правоохоронним органами Італії, Цивільною гвардією Іспанії та Прикордонною вартою Республіки Польща.

Це дає можливість викрити міжнародні канали торгівлі людьми. Так, співробітники оперативних підрозділів Південного регіонального управління Держприкордонслужби спільно зі співробітниками польської поліції (підрозділ CBSP, Гданськ), оперативним підрозділом митниці Литви при підтримці Європолу провели спільні заходи по документуванню незаконного залучення громадянином Польщі до роботи громадян України на нелегальній фабриці з виготовлення тютюнових виробів. У результаті вжитих заходів на початку липня цього року співробітники польської поліції в районі м. Котовіце виявили нелегальну фабрику з виготовлення сигарет. Затриманий польський організатор, який залучив до незаконної діяльності 11 громадян України.

Крім того, аби забезпечувати ефективне проведення таких операцій з протидії торгівлі людьми, співробітники прикордонного відомства постійно обмінюються інформацією як з вітчизняними, так і міжнародними спеціалістами. Такі заходи також проводяться під егідою МОМ в Україні, ОБСЄ спільно з Інтерполом, а також ГУАМ і іншими міжнародними та  громадськими організаціями у сфері протидії торгівлі людьми.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси