Телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
У Могилеві-Подільському відкрили Меморіал пам’яті загиблим героям-прикордонникам
10/11/16 - 11:40

10 листопада у Могилеві-Подільському відкрили Меморіал пам’яті загиблим героям-прикордонникам.

10 листопада у Могилеві-Подільському відкрили Меморіал пам’яті загиблим героям-прикордонникам. Він символізує мужність, незламність та стійкість вартових кордону, котрі загинули, захищаючи територіальну цілісність та державний суверенітет  на Сході України.

На відкритті Меморіалу були присутні Голова Держприкордонслужби України генерал-полковник Віктор Назаренко, начальник Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-лейтенант Сергій Косік, представники органів місцевої влади.

«Сьогодні ми віддаємо шану усім полеглим, яких немає поряд з нами, але вони продовжують жити в наших серцях! Меморіал пам'яті славних синів українського народу, наших військовослужбовців є символом їхньої невичерпної мужності та незламного духу», - сказав під час виступу очільник прикордонного відомства.

Він також додав, що понад 16 тисяч охоронців державних рубежів пройшли випробовування бойовими діями на сході України, а їх героїзм та самовідданість високо оцінено керівництвом держави та українським народом. «Державними нагородами відзначений 721 прикордонник, а уродженцю вінницького краю старшому лейтенанту В’ячеславу Семенову посмертно присвоєно почесне звання «Герой України». Всього в районі АТО своє життя віддали 67 охоронців кордону», - сказав Віктор Назаренко.

Пам’ятник встановлено на території військового містечка Могилів-Подільського прикордонного загону – звідси мужні воїни пішли на захист кордону нашої Батьківщини у 2014 році. Триметрова стела, на якій возвеличується рівносторонній козацький хрест,  виконана у камені. Над нею майоріє Державний Прапор України. Зображення Героїв викарбувані в граніті, поруч пам’ятна дошка зі словами  посвяти.

По обидві сторони обеліску вишикувались жовто-сині прикордонні знаки – символ священного і непорушного державного рубежу, за який віддали життя бійці.

Меморіал пам’яті тим, хто нині стоїть у строю Небесної гвардії, прикордонники збудували у рекордно короткі строки – протягом півроку. Ініціатива його створення  належить персоналу прикордонного загону, адже тут чимало тих, хто пройшов через горнило війни. Свій внесок у благородну справу вшанування героїв внесли і ветерани-прикордонники, місцеві меценати та просто небайдужі люди.         

Загалом участь у АТО взяло понад 430 військовослужбовців загону. Семеро з них героїчно загинули під час виконання свого військового обов’язку. Їхні імена навічно вписані в історію Держприкордонслужби та України: Герой України В’ячеслав Семенов, Олександр Дзюбелюк, Володимир Блажко, Ігор Присяжнюк, Віктор Соколовський, Олег Глущак, Павло Дмитренко.

Пам’ятник нагадуватиме усім про те, якою дорогою ціною дістається мир.

 

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню