Співробітники Держприкордонслужби взяли участь у засіданні Консультативної ради EUBAM

НАЗАД
01 липня 2022 10:16

Учора відбулося 38-ме засідання Консультативної ради Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні.

У заході взяли участь представники Міністерств закордонних справ, правоохоронних органів Республіки Молдова та України, Представництв Європейського Союзу в Республіці Молдова та Україні, Європейської Комісії, Місії радників високого рівня ЄС, Консультативної Місії ЄС в Україні, Міжнародної організації з міграції та Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

Під час зустрічі сторони обговорили найбільш актуальні на сьогодні питання співробітництва, серед яких подальший розвиток спільного контролю, вдосконалення спільної оцінки ризиків і загроз та інші важливі аспекти розвитку співпраці.

Рада високо оцінила роботу прикордонників та митників України та Республіки Молдова за швидке реагування та роботу з громадянами, які рятуються від війни, та впровадження ефективного контролю для безпеки на кордоні.

Варто зазначити, що Місія EUBAM протягом багатьох років залишається надійним стратегічним партнером Держприкордонслужби, і зараз, в умовах повномасштабного вторгнення росії, наші колеги висловили солідарність з народом України та повагу всім тим, хто захищає територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України від невиправданої військової агресії.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас привітав Україну з отриманням статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

«Контролюючі органи України та Молдови продемонстрували чудову роботу з підтримки громадян, які рятуються від війни, водночас забезпечуючи безпеку кордонів. EUBAM рішуче підтримує своїх партнерів у врегулюванні кризи біженців, спричиненої вторгненням росії в Україну, і наразі, відповідно до її розширеного мандату, EUBAM візьме на себе виконавчі повноваження щодо прикордонного контролю. ЄС незмінно підтримує Україну на знак солідарності з її народом»,  - зазначив пан Матті Маасікас.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси