Республіка Молдова щотижня оновлює список країн «червоної» зони

НАЗАД
04 сiчня 2022 09:12

За повідомленням Генерального інспекторату Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова, на території Молдови оновлюються заходи по профілактиці та протидії поширенню COVID-19 при перетинанні кордону громадянами на в’їзд в країну.

Починаючи з 24 грудня 2021 року на території Молдови встановлюється список країн з високим або низьким епідеміологічним ризиком розповсюдження захворювання COVID-19. Список країн, віднесених до «червоної» або «зеленої» зон, оновлюється щотижня (в п’ятницю) та вступає в дію з понеділка наступного тижня. Список публікуватимуть на офіційних веб-сторінках державних органів Молдови.

Зазначимо, що до списку держав «червоної» зони на період з 03 січня 2022 року по 09 січня 2022 року Україна не входить. 

Громадяни, які перетинатимуть кордон у напрямку в’їзду в Молдову після проведення останніх 14 днів в одній чи більше країн «червоної» зони, зобов’язані пред’явити негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, зробленого не більше ніж за 72 години для осіб, подорожуючих громадським транспортом, чи до в’їзду на територію Молдови – для осіб, які подорожують власним транспортом, не залежно від статусу вакцинації. Це стосуватиметься й тих громадян, які здійснили транзит через країни «червоної» зони.

Перетинання кордону при в’їзді в Молдову дозволяється без обмежень (без карантину) особам, які не знаходились та не здійснювали транзит в останні 14 днів в країнах «червоної» зони в таких випадках:

  • пред’явлення сертифіката про повний курс щеплення проти COVID-19, після якого пройшло не менше 14 днів. Молдова визнає всі вакцини, що використовуються в Україні. В Молдову можна в’їхати з сертифікатом вакцинації в додатку Дія, з паперовим сертифікатом з порталу Дія з QR-кодом, з паперовим свідоцтвом про вакцинацію, виданим сімейним лікарем.
  • пред’явлення негативного результату ПЛР-тесту, зробленого не пізніше, ніж за 72 години, або сертифікованого негативного результату експрес-тесту на антиген до вірусу SARS-CoV-2, зробленого не пізніше ніж за 48 годин до посадки на борт, або для осіб, які подорожують громадським транспортом/власними транспортними засобами – перед в’їздом на територію Республіки Молдова.
  • надання підтверджуючого медичного висновку стосовно осіб, які перенесли COVID-19, між 15-м і 180-м днем (протягом останніх 6 місяців) або підтвердження про наявність антитіл до COVID-19, яке діє протягом періоду 90 днів з дня проведення дослідження.

Особи, які не виконують зазначених вимог, повинні заповнити епідеміологічний аркуш, а також підписати декларацію про власну відповідальність за дотримання режиму самоізоляції протягом 14 днів у визначених місцях. У випадку неповнолітніх до 14 років епідеміологічний лист та декларація про власну відповідальність заповнюються та підписуються законним представником або супроводжуючою особою. Особи, які перебувають у режимі самоізоляції, можуть припинити цей режим після сьомого дня, якщо вони зроблять ПЛР-тест на COVID-19 або експрес-тест на SARS-CoV-2 і результат буде негативним.

Винятки становлять наступні категорії осіб, якщо вони не мають клінічних ознак респіраторної інфекції або підвищеної температури:

- діти до 12 років.

- учні/студенти віком до 18 років, які мають складати іспити, їдуть навчатися в учбових закладах на території Республіки Молдова або за кордоном, або які подорожують з метою участі у міжнародних конкурсах або олімпіадах, з пред’явленням підтвердних документів, а також особи, які їх супроводжують.

- екіпажі та обслуговуючий персонал літаків/суден, а також бригади та обслуговуючий персонал залізничних потягів,  водії та обслуговуючий персонал вантажних автотранспортних засобів та пасажирських автотранспортних засобів, які здійснюють перевезення на платній основі, мають більше, ніж 9 посадкових місць, включаючи місце водія.

- особи, які здійснюють поїздку з причин, пов’язаних зі станом здоров’я, включаючи особу, яка супроводжує (із пред’явленням підтверджуючих документів).

- транскордонні працівники, які в’їжджають до Республіки Молдова з Румунії чи України, а також із Республіки Молдова, які працюють у економічних агентів із зазначених країн, які можуть довести договірні відносини з відповідними економічними агентами.

- власники дипломатичних, службових, офіційних, спеціальних та інших прирівняних до них паспортів, а також власники проїзних документів типу «Laissez-Passer», виданих Організацією Об’єднаних Націй, включаючи членів сімей дипломатичних та консульських представництв та міжнародних організацій/місій, акредитованих в Республіці Молдова та/або персонал, залучений до надання гуманітарної допомоги.

- особи, які прямують через Молдову транзитом (знаходяться в дорозі не більше, ніж 24 години з моменту реєстрації в’їзду в РМ). Маршрут транзиту встановлюється прикордонною поліцією РМ.

- особи, яких викликано в судові інстанції або правоохоронні органи Республіки Молдова, а також їхні законні представники з пред’явленням підтверджуючих документів.

Також прикордонники Республіки Молдови звертають увагу на те, що довідки про негативний результат ПЛР-тесту, проходження курсу вакцинації або наявність антитіл до COVID-19, мають бути румунською, англійською, французькою, німецькою, італійською або російською мовами.

При плануванні подорожей до Республіки Молдова з усіма правилами, які діють під час перетинання кордону, радимо ознайомлюватися на офіційних ресурсах державних органів цієї країни.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси