Понад 8 тисяч чоловіків, які за віком підлягають призову, намагалися у незаконний спосіб перетнути кордон з початку воєнного стану

НАЗАД
10 вересня 2022 10:32

Від початку воєнного стану прикордонники затримали за спробу незаконного перетинання кордону більше 8 тисяч чоловіків, які за віком підлягають призову під час мобілізації.

Понад 5,6 тисячі з цих порушників зупинені прикордонниками поза пунктами пропуску. Решта намагалися злукавити на паспортному контролі.

Попри те, що спроба незаконного перетинання державного кордону карається в адміністративному порядку, чимало ухилянтів та їхніх помічників вдаються до супутніх кримінальних правопорушень.

Так, з початку повномасштабної війни, зафіксовано 245 марних спроб підкупу прикордонників, під час яких прикордонникам пропонували хабарі на загальну суму понад 3,8 млн гривень. Нагадаємо, що підкуп посадової особи – це кримінальне правопорушення, відповідальність за яке передбачена статтею 369 ККУ.

Також за матеріалами співробітників оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби розпочато понад 1450 кримінальних проваджень, з яких: за незаконне переправлення осіб через державний кордон України (ст.332 ККУ) – понад 270; за підроблення документів та використання підроблених документів (ст. 358 ККУ) – 1160; за ухилення від призову (ст.336 ККУ) – 17.

Майже 600 особам оголошені підозри у вчиненні цих злочинів та близько 200 осіб вже притягнені до кримінальної відповідальності.

Наголошуємо, що на період дії правового режиму воєнного стану виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років забороняється, за виключенням деяких категорій осіб.

Варто зауважити, що неодноразово ухилянти ставали жертвами криміналітету. Деякі з них поплатилися чималими коштами, а були й такі, хто гинули в річках і горах під час спроб порушення кордону.

Зазначимо, що на державному кордоні посилені заходи, спрямовані на протидію протиправній діяльності.

Державна прикордонна служба України попереджає про неприпустимість вчинення дій, які порушують законодавство та сувору відповідальність, зокрема:

до 5 років для УХИЛЯНТІВ – Стаття 336 «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період»;

до 5 років, а за обтяжуючих обставин - більше для ПЕРЕПРАВНИКІВ (Стаття 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України»). Якщо злочинці переправляють групу осіб, чи роблять це у небезпечний для життя підопічних спосіб, відповідальність може зрости до 7 років позбавлення волі, або й до 9 років, якщо, наприклад, переправленням займається організована злочинна група;

до 5 років для ФАЛЬШУВАЛЬНИКІВ (Стаття 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів»). Максимальна санкція статті застосовується, якщо злочинні дії  вчинені за попередньою змовою групою осіб, або повторно. При цьому, за використання завідомо підробленого документа передбачено до двох років обмеження волі.

до 10 років для ХАБАРОДАВЦІВ (Стаття 369 «Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»). Максимальна санкція статті може застосовуватися, якщо неправомірна вигода надавалася службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище, або вчинені організованою групою осіб чи її учасником.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}