За підтримки ОБСЄ прикордонники взяли участь в онлайн-тренінгах з протидії незаконного обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин

НАЗАД
08 квiтня 2021 14:35

До онлайн-платформи було залучено понад сто прикордонників як з Адміністрації ДПСУ, так і різних регіонів України.

Низку спільних тренінгів в рамках проєкту «Підтримка Державної прикордонної служби України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин» провели представники Державної прикордонної служби України та Офісу Координатору проєктів ОБСЄ в Україні.

Своїм досвідом і знаннями з учасниками навчань ділилися міжнародні експерти з Німеччини, Литви та Естонії, представники міжнародних організацій, зокрема Європолу та Місії Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні, а також провідні національні експерти.

Під час тренінгів розглядались кращі стандарти, процедури та практики, що використовують ОБСЄ та країни ЄС для протидії випадкам незаконного переміщення зброї, боєприпасів та вибухових речовин (далі – ЗБВР).

Учасники тренувалися у проведенні аналізу ризиків потенційного незаконного переміщення зброї, боєприпасів та вибухівки, розглядали психологічні аспекти та особливості поведінки правопорушників, а також ознайомилися зі способами, до яких вдаються правопорушники для маскування ЗБВР з метою їх подальшого незаконного переміщення через державний кордон. Крім того, у контексті протидії незаконному переміщенню ЗБВР, учасники тренінгів поглибили знання щодо порядку використання кінологів зі службовими собаками.

 Загалом програма тренінгів надала можливість прослухати курс лекцій, що супроводжувалися питаннями та обговореннями, закріпити здобуті знання та навички під час практичної роботи в невеликих навчальних групах, а також ознайомитися з необхідними інформаційні матеріалами для подальшої роботи.

 «Розробляючи програму тренінгу, ми орієнтувалися насамперед на європейську практику у сфері виявлення та протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин із залученням провідних європейських експертів. Аналізуючи проведену роботу та результати наша команда має чітке переконання, що серія базових тренінгів дала змогу підвищити рівень знань та навичок українських захисників кордону», - прокоментував національний спеціаліст проєкту Вадим Макогон.

Начальник управління прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби Юрій Лисюк дякуючи Координатору проєктів ОБСЄ в Україні за вагому підтримку, яка надається прикордонному відомству у цьому напрямку, зазначив: «Зростаюча динаміка вилучення незаконної зброї свідчить про належне виконання нашим персоналом своїх обов’язків. Водночас зараз правопорушники вдаються до більш винахідливих методів переміщення зброї по всьому світу, тож нам потрібно нарощувати наші спроможності».

Варто зазначити, що проєкт впроваджується впродовж 2019 – 2022 рр. у рамках програми «Підтримка зміцнення потенціалу державних органів влади України у запобіганні та протидії незаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин в усіх його проявах», яка реалізується за підтримки Європейського Союзу, Королівства Нідерландів, Королівства Норвегії, Литовської Республіки, Республіки Польща, Словацької Республіки, Сполучених Штатів Америки, Федеративної Республіки Німеччина та Французької Республіки. 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси