За контрабанду товарів Міністр МВС Арсен Аваков пропонує повернути кримінальну відповідальність

НАЗАД
20 червня 2018 15:48

Сьогодні, 20 червня, під час засідання Кабміну Міністр МВС Арсен Аваков закликав Уряд внести на розгляд Верховної Ради законопроект про повернення кримінальної відповідальності за контрабанду товарів.

Міністр зазначив, що відповідна стаття про контрабанду товарів була декриміналізована за часів Януковича.

«Зараз ми чи не єдина країна в Європі, де контрабанда декриміналізована. Цьому потрібно покласти край. Я думаю, що ми повинні подати до Ради законопроект і знову визнати контрабанду кримінальним злочином», - зауважив очільник МВС.

Він зауважив, що за результатами детального аналізу МВС України потрібен єдиний механізм комплексних заходів із залученням фахівців Департаменту захисту економіки НПУ, Державної фіскальної служби, Генеральної прокуратури та СБУ.

«Вже завтра ми плануємо почати «тиск» на контрабандне середовище, аби залучити додаткові кошти у державний бюджет. Державний бюджет України у нас 991 млрд гривень. План надходжень від митниці – 343 млрд., а ми розраховуємо, що за рахунок припинення контрабандних схем до бюджету надійде від 70 – 100 млрд гривень, тобто це приблизно 4 млрд доларів. У нас зараз іде боротьба за запозичення 1,9 млрд доларів від МВФ», - повідомив міністр.

Він підкреслив, що позиція МВС буде дуже жорсткою, кого б це не стосувалося.

«Це можуть бути і мої однопартійці, чи це будуть люди «із високих кабінетів» Адміністрації Президента чи Уряду, військові або люди із органів системи МВС, ми тут станемо на дуже жорстку позицію, і я хочу, аби кожен це розумів. Український контрабандист раніше думав «почнуть «кампанію», за місяць охолонуть, потім ми заробимо знову». Ні, цього разу так не буде. Тому я говорю про це публічно. І пропоную повернутися до цього у кінці року, аби віддати державі ці 4 млрд доларів», - зауважив Арсен Аваков.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в Кабміні вже сформували план дій по боротьбі з контрабандою.

«Є десятки мільярдів гривень, які «схемщики» виводять за межі українського бюджету. Я цього терпіти не буду. Минулого року наші дії дали можливість залучити до бюджету понад 70 млрд гривень»,  - наголосив Прем’єр-міністр.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси