Вимагали хабарі – отримали вироки

НАЗАД
17 жовтня 2020 13:12

Два недоброчесні прикордонники, які намагалися скористатись службовим становищем, щоб отримати неправомірну вигоду, натомість отримали звинувачувальні вироки.

В Одеській області дільничний інспектор прикордонної служби вирішив «поторгувати кордоном». Він вимагав та отримав 350 доларів США. За ці кошти хабарник планував посприяти незаконному переправленню особи та незаконному переміщенню тютюнових виробів з Молдови в Україну. 
За цим фактом було порушене кримінальне провадження по ч. 1 ст. 369 та ч.1 ст. 190 ККУ. Хапугу затримали співробітники відділу внутрішньої та власної безпеки по Білгород-Дністровському загону спільно з представниками ВБКОЗ УСБУ в Одеській області, ТУ ДБР у м. Миколаїв, під процесуальним керівництвом військової прокуратури Білгород-Дністровського гарнізону Південного регіону України. Суд визнав затриманого винним. Засудженому доведеться сплатити штраф у розмірі 20 400 грн,  крім того його на 3 роки позбавили права обіймати посади, пов`язані з організацією та здійсненням прикордонного контролю.
Інший засуджений одержав від колишнього колеги 10 000 гривень неправомірної вигоди. За ці кошти вимагач мав подати у фінслужбу документи для нарахування звільненому військовослужбовцю заслужених виплат. Внутрішня безпека Держприкордонслужби відмінно спрацювала і в цьому випадку та у взаємодії з іншими органами провела необхідні слідчо-оперативні заходи в рамках кримінального провадження по ч. 1 ст. 368 ККУ. Офіцера-хабарника було затримано та засуджено. Вирок: штраф у розмірі 34 000 грн з  позбавленням права обіймати посади у кадрових підрозділах Держприкордонслужби на 1 рік.
З такими записами в біографії засудженні навряд чи зможуть будувати успішну кар’єру у Держприкордонслужбі. Решті охочих до легкої наживи варто врахувати, що якщо не бояться докорів сумління, то можуть очікувати зустрічі з офіцерами внутрішньої безпеки. 
А широкому загалу нагадуємо, якщо вам відомі факти корупційних правопорушень, вчинених прикордонниками, інформуйте про це через форму «Повідомити про факт корупції» на офіційному вебсайті відомства, або повідомляйте на телефон служби «Довіра» – 1598.
Також нагадуємо, що пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди прикордоннику – це злочини, за який передбачена кримінальна відповідальність. 

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси