телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Технічно справне обладнання на державному кордоні - запорука зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї
18/04/19 - 09:03

В ході робіт було обстежено та перевірено обладнання в 10 пунктах пропуску через державний кордон, що в загальній кількості складає 30 стаціонарних систем виявлення ядерних та радіоактивних матеріалів.

У період з 3 по 17 квітня 2019 року робоча група Центру підготовки з протидії розповсюдженню зброї масового знищення Головного центру підготовки особового складу імені генерал-майора Ігоря Момота проводила технічне обслуговування комплексів автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів через кордон.

В ході робіт було обстежено та перевірено обладнання в 10 пунктах пропуску через державний кордон, що в загальній кількості складає 30 стаціонарних систем виявлення ядерних та радіоактивних матеріалів.

Варто зазначити, що Держприкордонслужба - перша організація не тільки в Україні, але й в світі, яка за підтримки міжнародних партнерів, зокрема, Департаменту енергетики США в рамках програми міжнародної технічної допомоги «Виявлення та припинення ядерної контрабанди» (NSDD), розробила та впровадила систему технічного обслуговування обладнання з виявлення ядерних та радіоактивних матеріалів.

Актуальність даної системи полягає в тому, що проведені роботи дозволяють надавати рекомендації щодо використання обладнання, виявляти недоліки в його роботі, з'ясовувати рівень підготовки персоналу, вносити корективи в програми підготовки персоналу, економно розподіляти та використовувати запасні частини і навіть протидіяти «внутрішньому» правопорушнику.

Цей досвід є безцінним та унікальним, і є предметом обговорення та вивчення іншими країнами світу. Зокрема, цим питанням вже зацікавились представники Єгипту, Нігерії, Лівану та МАГАТЕ і на даний момент узгоджується питання щодо навчання представників цих країн на базі Головного центру.

Технічно справний стан обладнання з виявлення забезпечує спроможність прикордонних підрозділів якісно виконувати процедуру прикордонного контролю, що полягає в перевірці допустимих рівнів іонізуючого випромінювання та забезпечує протидію розповсюдженню ядерної зброї.

 

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню