Петро Цигикал: «Разом з Андрієм Дещицею обговорили стан та перспективи розвитку прикордонної інфраструктури»

НАЗАД
07 листопада 2017 11:35

«В рамках візиту до Польщі мав кілька плідних і змістовних зустрічей. Дуже продуктивно поспілкувалися з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Польща Андрієм Дещицею»

Як вже повідомлялося, у Варшаві розпочалася 23 Міжнародна прикордонна конференція для керівників прикордонних відомств під егідою Європейської агенції ФРОНТЕКС, на якій розглядатимуть забезпечення глобальної безпеки шляхом інтегрованого управління кордонами.

«В рамках візиту до Польщі мав кілька плідних і змістовних зустрічей. Дуже продуктивно поспілкувалися з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Республіці Польща Андрієм Дещицею», - про це на своїй сторінці у Facebook написав Голова Державної прикордонної служби України Петро Цигикал.

Він також відмітив, що Україна має з Польщею найбільшу серед усіх європейських країн протяжність кордону – понад 540 кілометрів. Тут функціонує 8 міждержавних пунктів пропуску, через які щодня кордон в обидва боки перетинають десятки тисяч громадян. Від належного функціонування цих дорожніх артерій багато в чому залежить і стан двосторонніх відносин, і рівень прикордонної безпеки.

«З Послом України в Польщі Андрієм Дещицею ми обговорили стан та перспективи розвитку прикордонної інфраструктури, необхідність нормативного врегулювання ідеї запровадження пішохідного руху в пункті пропуску «Угринів-Долгобичув» та перспективи опрацювання польською стороною угоди про спільний контроль», - зазначив очільник прикордонного відомства.

Крім того, зазначається, що свого часу експеримент з запровадження спільного контролю розпочався саме на українсько-польському кордоні. нині цей досвід запроваджується і на інших ділянках з країнами ЄС.

«Окремо варто зупинитися на темі запровадження спільного контролю у пункті пропуску «Нижанковичі-Мальговичі». Його реконструкція має завершитися вже у 2018 році», - повідомив Петро Цигикал.

В свою чергу Андрій Дещиця запевнив у підтримці усіх ініціатив прикордонників, які будуть сприяти розвитку двосторонніх відносин та зміцненню авторитету України на міжнародній арені.

Голова Державної прикордонної служби України також додав, що вже з Послом України в Польщі Андрієм Дещицею були проведені офіційні зустрічі з начальником Департаменту правоохоронних операцій Прикордонного патруля США Аароном Халлом та з Виконуючим обов’язки Голови Прикордонної поліції МВС Грузії Леваном Чабукіані.

«З американськими колегами ми обговорили важливість продовження співпраці у сфері підготовки персоналу, надання експертної допомоги з тренування підрозділів швидкого реагування та облаштування державного кордону. А з грузинськими колегами обмінялися думками щодо розвитку двосторонньої співпраці, у сфері охорони зеленого кордону та берегової охорони. Також домовилися провести двосторонню зустріч у грудні цього року та сформувати план співпраці на 2018 рік», - відмітив Петро Цигикал.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси