(ВІДЕО) Оперативники України, Чехії, Словаччини та Польщі провели спільну операцію з ліквідації транскордонного каналу нелегальної міграції

НАЗАД
15 березня 2019 10:48

Сфера діяльності викритого злочинного угруповання простягалась на сотні і навіть тисячі кілометрів, починаючи від кордону з Російською Федерацією.

В ході здійснення заходів з викриття та ліквідації каналів нелегальної міграції на державному кордоні України з країнами Європейського Союзу, правоохоронними органами України, Чехії, Словаччини та Польщі нейтралізовано транскордонне злочинне угруповання. Його чисельність сягала близько 35 осіб з громадян України, Узбекистану, В’єтнаму, Словаччини та Білорусі. Правопорушники займалися незаконним переправленням вихідців з країн Півенно-Східної Азії через державний кордон до суміжних країн, зокрема Словацької Республіки, Республіки Польщі та Угорщини, з метою їх подальшої доставки до країн Західної Європи, а саме Німеччини.

Сфера діяльності викритого злочинного угруповання простягалась на сотні і навіть тисячі кілометрів, починаючи від кордону з Російською Федерацією.

У подальшому групи нелегальних мігрантів формувались у містах Київ та Одеса, після чого здійснювалась їх прихована доставка в Закарпатську область для незаконного переправлення через державний кордон за допомогою місцевих провідників до країн Європейського Союзу. Потім здійснювалось транзитне перевезення «мандрівників» територією Словаччини, Польщі, Чехії аж до столиці Німеччини Берліна та міста Дрезден.

Члени злочинного угруповання потрапили в поле зору навесні минулого року.

Оперативними підрозділами Держприкордонслужби України, під процесуальним керівництвом прокуратури Закарпатської області, у ході оперативного супроводу кримінальних проваджень, які розслідувались Службою безпеки України та Національною поліцією, була проведена кропітка робота з викриття схем функціонування каналу нелегальної міграції та зв’язків між його членами. Поступово викривались окремі епізоди протиправної діяльності розгалуженого злочинного угруповання.

За направленими повідомленнями оперативних підрозділів  Держприкордонслужби України про виявлені кримінальні правопорушення відкрито 7 кримінальних проваджень за ст.332 ККУ. На даний час підрозділами досудового розслідування 8 фігурантам повідомлено про  підозру у вчиненні даного злочину, а два кримінальних провадження по обвинуваченню 2 осіб вже направлено до суду.

Не зважаючи на низку затримань груп нелегальних мігрантів та окремих осіб, причетних до їх незаконного переправлення, як на території України так і на території сусідніх Словаччини та Польщі, діяльність злочинного угруповання не припинялась.

Саме тоді керівники оперативних підрозділів правоохоронних відомств України, Чехії, Словаччини та Польщі прийняли принципове рішення щодо проведення спільних заходів з ліквідації виявленого каналу нелегальної міграції. На виконання даного рішення сторони створили чотирьохсторонню спільну робочу групу під умовною назвою «Long Way».

В рамках міжнародної співпраці українські оперативники налагодили активну взаємодію з колегами із Чехії, де постійно проживали основні фігуранти злочинного угруповання, переважна більшість яких походила з України.

Завдяки взаємообміну інформацією та проведення єдиних за задумом дій, вдалось встановити більшість членів злочинного угруповання та разом з чеськими, польськими та словацькими правоохоронцями здійснити документуванні їх протиправної діяльності.

У ході проведення комплексу заходів у взаємодії з оперативними підрозділами країн Чехії, Словаччини і Польщі загалом задокументовано 16 епізодів незаконного переправлення нелегальних мігрантів, переважно громадян В’єтнаму та Бангладеш, Шрі-Ланки, через державний кордон України. Їх загальна кількість становила близько 100 осіб. За кожного з них  отримувався дохід більш ніж 2500 доларів США.

Кульмінацією роботи спільної групи «Long Way» стало одночасне проведення 11 березня оперативними підрозділами та спецпідрозділами Держприкордонслужби, за процесуальним керівництвом прокуратури Закарпатської області та за участю слідчих підрозділів СБ України на території України (в межах Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської областей), а також колегами по взаємодії на території Чехії, Польщі та Словаччини, комплексу процесуальних заходів. Зокрема, здійснено затримання організаторів та посібників зазначеної транскордонної злочинної групи, які дотепер залишались на волі, проведено обшуки та допити фігурантів кримінальних проваджень.

Не зважаючи на те, що більшість задокументованих фігурантів угрупування переховувалася за межами території України або вже знаходилась під слідством, спільними міжвідомчими групами Держприкордонслужби України та Служби безпеки України за участі спецпідрозділу «Дозор» проведено обшуки за 7 адресами проживання фігурантів в населених пунктах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. У результаті виявлено та вилучено близько півкілограма наркотичних речовин, незареєстровану зброю, фінансові кошти, мобільні телефони, сім-картки, маскувальний одяг.     

Внаслідок злагоджених спільних дій між правоохоронними органами, на території Чехії затримано 12 членів зазначеного злочинного угрупування, з яких – 8 громадян України, 3 громадянина Узбекистану та 1 громадянин Казахстану.

Тривають слідчі дії та заходи в рамках міжнародної правової допомоги.

Крім того, в ході проведення спільних заходів також було встановлено, що окремі особи були членами інших організованих угруповань, які займалися виготовленням та збутом підроблених документів. Було задокументовано чотири епізоди, при яких це угруповання, що діяло на території декількох країн(в першу чергу в Чеській Республіці і в Україні), виготовило та збуло не менше 30 підроблених документів країн ЄС.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}