телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Об’єкт «Вакуленчук» перестане бути радіоактивним могильником
28/09/16 - 17:42

Представники Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки і постачання, Адміністрації Держприкордонслужби та Державного агентства України з управління зоною відчуження обговорили проміжні підсумки виконання проекту із захоронення радіоактивних відходів у рам

Представники Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки і постачання, Адміністрації Держприкордонслужби та Державного агентства України з управління зоною відчуження обговорили проміжні підсумки виконання проекту із захоронення радіоактивних відходів у рамках допомоги НАТО Україні.

Цей проект передбачає ліквідацію та реабілітацію за кошти НАТО низки об’єктів, на території яких Збройними Силами колишнього СРСР у могильниках було захоронено радіоактивні відходи. Перший пілотний проект буде реалізовано на об’єкті прикордонного відомства «Вакуленчук», що на Житомирщині. Основні роботи розпочнуться вже найближчими днями.  Загальна вартість проекту становить 950 тисяч євро.

Провідною країною в цьому проекті є Німеччина, а іншими донорами Трастового фонду НАТО – США, Швейцарія та Люксембург.

«Я не бачу кращих інвестицій ніж ця, адже це вклад у безпеку життя населення», – зауважив полковник Hорберт Гесс, Аташе з питань оборони Посольства Федеративної Республіки Німеччини в Україні.

Участь Держприкордонслужби у проекті міжнародної допомоги дасть змогу вирішити проблему утримання і ліквідації могильників радіоактивних відходів, усуне загрозу поширення цих матеріалів, а також зменшить негативний вплив радіоактивних відходів на навколишнє середовище та покращить безпеку населення. Крім того, знизить ризик потрапляння радіоактивних джерел у незаконний оббіг і рівень соціальної напруженості у відповідних регіонах, пов'язаний з розташуванням існуючих могильників.

«Об’єкт «Вакуленчук» – це сумний спадок, який залишився із радянських часів. Зараз, завдячуючи допомозі наших партнерів, ми можемо говорити про позитивне вирішення цієї проблеми», – наголосив начальник відділу з питань міжнародної технічної допомоги Адміністрації Держприкордонслужби полковник Вадим Івко.

Зазначимо, що проект розпочато з січня 2016 року. Вже  успішно реалізовано перший етап – обстеження та радіологічні дослідження. Другий та третій етапи перебувають у стадії виконання, плануються до завершення протягом поточного року. Наразі здійснюються заходи з підготовки майданчика для роботи, а початок польових робіт з вилучення радіоактивних відходів заплановано в найближчий час.

Керівник секції Трастових фондів Агенції НАТО з підтримки і постачання доктор Фредерік Пежо підсумував, що завдяки цьому проекту НАТО вдасться подбати про життя людей, адже важливо не допустити поширення радіоактивних відходів і вчасно їх ліквідувати.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню