На кордоні щодоби «зцілюються» по кілька комісованих чоловіків

НАЗАД
12 серпня 2022 11:38

Сотні чоловіків, які мали документи про непридатність до військової служби за станом здоров’я, завдяки прикордонникам виявилися не такими вже і хворими.

Одне з останніх таких, так би мовити, зцілень, відбулося на кордоні з Румунією у Закарпатській області. На контроль прикордонникам у пункті пропуску «Солотвино» чоловік 1974 року народження надав «Довідку військово-лікарської комісії» та «Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного», видані одним з  територіальних центрів комплектування Донецької області. Але прикордонники засумнівалися в дійсності документів. Це підтвердили у військкоматі, який насправді не надавав вказаній особі відстрочку за станом здоров’я. Згодом мандрівник зізнався, що довідки про вигадані болячки придбав за $ 3000. Тепер йому загрожує кримінальне покарання за використання підроблених документів та ухиляння від призову.

Після введення воєнного стану охоронці кордону викрили понад 700 чоловіків, у яких були довідки про непридатність до військової служби з ознаками підробки. За фальшиві документи ухилянти викладають тисячі доларів чи євро, але прикордонники перебувають на зв’язку з військкоматами, які, звісно, повідомляють видавали довідку певній особі чи ні. Після цього, як правило, історія диво-зцілення має продовження у поліцейському відділку із початком карного провадження.

Принагідно нагадаємо, що за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (ст. 336 ККУ) передбачене позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. А за використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 ККУ) передбачений штраф до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси

{page_script_full_path}