На Донеччині, в районі операції Об'єднаних сил, затримано бойовика

НАЗАД
19 сiчня 2019 09:08

Підрозділами Державної прикордонної служби України продовжуються активні заходи щодо протидії протиправній діяльності в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Зокрема встановлення, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які брали або беруть участь у проросійських незаконних збройних формуваннях та терористичних організаціях на тимчасово окупованих територіях України.

Так, в КПВВ «Мар’їнка» оперативні співробітники Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонслужби, що діють у складі Об’єднаних сил, припинили спробу потрапити на підконтрольну Уряду територію України громадянина, що приймав безпосередньо участь у діяльності незаконних збройних формувань, керованих агресором. Затриманим виявився 19-річний громадянин України, мешканець міста Горлівка.

Оперативники встановили, що у 2015 році співробітники так званої «поліції ДНР», гребуючи будь-якими морально-етичними нормами щодо виховання підлітків, завербували його разом з товаришами по навчанню у одному з  середньотехнічних навчальних закладів до служби у збройних формуваннях, що діють на тимчасово окупованих територіях Донеччини.

Під постійним тиском агітаційної пропаганди юнак, не досягши навіть 16-річного віку, погодився на їхні умови та вступив до незаконного збройного формування під назвою «Молода гвардія». Пройшовши початкову військову підготовку, бойовик виконував завдання на блокпосту між Горлівкою та Донецьком, де і прослужив до кінця 2018 року. З його слів, в його обов’язки входило чергування на блокпосту між містами Горлівка і Донецьк, огляд транспортних засобів та особистих речей громадян із систематичним вимаганням грошей у подорожуючих громадян в сумі від 100 до 2500 рублів РФ.

Крім цього, оперативним співробітникам стало відомо, що за браком коштів наприкінці минулого року він разом зі своїм знайомим пограбував приватне помешкання в місті Горлівка, за що був затриманий так званою «поліцією ДНР». Після відкупу в сумі 10 тисяч рублів РФ, родичі забрали його з райвідділу. Але зважаючи на складну ситуацію, безгрошів’я та постійні погрози новими арештами представниками озброєних банд, що узурпували правоохоронні функції, громадянин вирішив виїхати на підконтрольну українській владі територію Донецької області.

За цим фактом до Національної поліції направлено повідомлення за ознаками скоєння кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 260 КК України «Створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань», дані внесено до ЄРДР, слідчі дії тривають.

Загалом слід зазначити, що у 2018 році прикордонниками Донецько-Луганського регіонального управління Держприкордонслужби встановлено та затримано 154 особи, що брали участь у незаконних збройних формуваннях, терористичних групах чи організаціях.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси