Телефон довiри - 1598
вул. Володимирська, 26, м. Київ, 01601, Україна
A-
A
A+
Українська
Кого призначать начальниками штабів? На пілотний проект «НОКС» зареєструвалось понад 80 кандидатів
23/10/19 - 12:32

НОКС - Нове обличчя керівного складу – це зовсім інша ідеологія призначення на керівні посади у Держприкордонслужбі, яка впроваджується за підтримки Посольства США в Україні та МОМ.

Процедура призначення стає змагальною, максимально відкритою і об’єктивною. Вона передбачає написання мотиваційних листів, проходження IQ-тестів, оцінку лідерських якостей. Збільшити шанси може добровільна перевірка на доброчесність за допомогою поліграфа.

Зараз завершується набір кандидатів на посади начальників штабів прикордонних загонів.

Аби запустити пілотний проєкт, експерти Адміністрації Держприкордонслужби вивчали досвід іноземних партнерів та міжнародних рекрутингових компаній. Для подання заяв та мотиваційних листів на сайті відомства створили відповідну форму. Провели інформування офіцерів, які можуть претендувати на таку посаду. Як наслідок, уже вісім десятків прикордонників зголосилися на участь у відборі. Серед них заступники начальників штабів та начальники відділів прикордонних загонів, старші офіцери регіональних управлінь та начальники підрозділів охорони кордону. Вперше начальником штабу загону може стати жінка – на участь у відборі зареєструвалася офіцерка.

Кандидати на кілька днів поїдуть у Хмельницький, де в Національній академії Держприкордонслужби пройдуть справжні іспити. Комплексний тест з прикордонної безпеки стане головним під час оцінювання претендента на посаду. Також оцінюватимуть фізичну підготовку, майстерність вправляння зі зброєю, знання ділової української мови та іноземних мов.

Якщо кандидат чи кандидатка не добере кілька балів, надолужити може під час співбесіди. Додатковим аргументом може стати результат IQ-тесту та добровільної перевірки на доброчесність з допомогою поліграфа.

Підсумки оцінювання ляжуть в основу рейтингу. Офіцери, які займуть у ньому перші позиції, будуть призначені на посади начальників штабів прикордонних загонів. Решта, згідно з рейтингом, потраплять у кадровий резерв, що також обіцяє перспективу кар’єрного зростання.

Відбір планують провести максимально відкрито та об’єктивно. Усі етапи іспитів проходитимуть під відеонаглядом та із залученням міжнародних спостерігачів. Після пілотного проекту «НОКС» експерти Адміністрації Держприкордонслужби проаналізують всі його етапи та, за необхідності, внесуть корегування. У подальшому за схожим механізмом планують добирати кандидатів на всі керівні посади в органах Держприкордонслужби України, у тому числі на посади начальників загонів.

* При використанні матеріалу гіперпосилання на цю сторінку обов'язкове

розмістити коментар
* Ваше ім'я
Ваш E-mail
* Текст
опублікувати
+ Розгорнути меню