Держприкордонслужба фіксує збільшення пасажиропотоку та наголошує на необхідності дотримання правил перетинання кордону

НАЗАД
16 квiтня 2022 17:10

Упродовж останніх двох тижнів, з 2 по 15 квітня, західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули більш як 900 тис. осіб.

 

За цей період в Україну в‘їхали близько 400 тис. осіб, виїхали - понад 500 тис. осіб.

Тенденція до збільшення пасажиро-транспортного потоку здебільшого пов’язана з поверненням в Україну на Великодні свята наших співгромадян, які працюють або навчаються закордоном.

Також відмічається повернення раніше евакуйованих українців з метою відвідування родичів та своїх домівок.

 

До прикладу, вчора, 15 квітня, на західних ділянках кордону в Україну з країн ЄС та Молдови в’їхало на близько 10 тисяч осіб більше, аніж минулої п’ятниці. Сьогодні прикордонники зафіксували черги в обох напрямках у пунктах пропуску «Шегині», «Краківець» та «Рава-Руська» -  на виїзд до 150 авто, на в’їзд до 100 транспортних засобів.

 

Звертаємо увагу, що пропуск осіб через державний кордон здійснюється уповноваженими службовими особами Державної прикордонної служби України за дійсними паспортними чи іншими, передбаченими законодавством та міжнародними договорами, документами.

 

Зокрема, наголошуємо, що пропуск повнолітніх громадян України здійснюється по закордонним паспортам відповідно до Постанови Кабміну від 27 січня 1995 р. N 57 

 

У виключних випадках щодо осіб, які прямують за кордон з метою евакуації, лікування можуть прийматися окремі рішення щодо їх пропуску. При цьому, чим більше документів, виданих державними органами України, в тому числі які підтверджують гуманітарну мету поїздки, особа зможе надати на паспортний контроль, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина.

 

Також нагадуємо, що в період дії правового режиму воєнного стану можливий виїзд дітей до 16 років у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без  нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.

Будь ласка, відстежуйте завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови (у Чернівецькій області) на фейсбук-сторінці Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон. Дані оновлюються кожні три години.

 

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси