(ВІДЕО) За підробку й контрабанду ліків від раку злочинцям загрожує відповідальність, аж до довічного ув’язнення

НАЗАД
19 червня 2020 10:33

Щодо фальсифікаторів та контрабандистів медпрепаратів для лікування онкологічних захворювань, яких викрили та затримали за участі українських прикордонників, завершилося досудове розслідування.

Злочинну групу правоохоронці затримали минулого року. Під час обшуків на 11 об’єктах в Києві виявили та вилучили значну кількість сильнодіючих фальсифікованих медичних препаратів на мільйони гривень, поліграфічні ескізи та елементи пакування медпрепаратів, товаро-супровідні документи і велику кількість коштів, які отримані незаконним шляхом. Слідчі дії проводили оперативні та оперативно-технічні підрозділи Держприкордонслужби України спільно з представниками Головного слідчого Управління Нацполіції України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України, із застосуванням спецпідрозділу «Дозор» Держприкорждонслужби, відповідно до ухвал Печерського районного суду м. Києва.

На цей час, за інформацією Офісу Генерального прокурора, завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно п’яти осіб - організаторів та учасників цієї злочинної організації. За даними слідства, злочинці займалися виготовленням, реалізацією та контрабандою під виглядом відомих марок фальсифікованих лікарських засобів для лікування онкохворих на території України та 18 країн світу, в тому числі США, ЄС, країнах Азії та Близького Сходу.

Ці злочини кваліфікуються за ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 321-1, ч. 3 ст. 229, ч. 3 ст. 305, ч. 3 ст. 209 КК України. Наразі стосовно одного із співучасників злочинної організації обвинувальний акт вже скеровано до суду для розгляду по суті. Ще четверо осіб ознайомлюються з матеріалами кримінального провадження, після чого обвинувальні акти також будуть направлені до суду.

Варто зауважити, що санкція ч. 3 ст. 321-1 КК України передбачає покарання аж до довічного позбавлення волі.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси