(ВІДЕО) Про перелік змін у карантинних обмеженнях на кордоні

НАЗАД
02 грудня 2021 12:30

У прямому етері на сторінці Державної прикордонної служби України у Facebook Юрій Лисюк розповів про ключові зміни, що стосуються перетину державного кордону України.

Зокрема заступник директора департаменту – начальник управління організації прикордонного контролю пояснив ключові зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 у пункті №7, адже саме вони найбільше стосуються процесу перетинання державного кордону України.

Звертаємо особливу увагу громадян України, які під час перетинання кордону використовуватимуть сертифікати про вакцинацію від COVID-19, на те, що відтепер чітко зафіксовано терміни використання документа, який засвідчує отримання однієї дози дводозної вакцини. Цей термін становить 30 днів від дати введення першої дози. Тобто, якщо ви отримали одну дозу дводозної вакцини та відповідний сертифікат про це, але протермінували введення другої дози – ви не зможете скористатися наявним документом відповідного зразка на кордоні, аби уникнути самоізоляції.

Разом з тим Уряд спростив перетинання кордону для подорожніх з Республіки Індія. За наявності відповідних документів громадяни, які прямують з цієї країни, тепер не мають зобов’язання щодо безумовної самоізоляції терміном 14 днів.

Ці зміни набувають чинності з 6 грудня 2021 року.

Також нагадаємо, що Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року, а у зв’язку із поширенням нового штаму коронавірусу «Омікрон» Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України наразі утриматися від поїздок до Південної Африки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве. Українцям, які наразі перебувають на території зазначених країн, варто чітко дотримуватися протиепідемічних вимог, невідкладно звертатися до місцевих медичних закладів у разі появи симптомів захворювання, а також бути готовими до додаткових карантинних обмежень після прибуття в Україну, адже за повідомленням МОЗ додатково розробляються зміни, які зобов’яжуть мандрівників, що повернулись із країн, де виявили штам «Омікрон», відбувати самоізоляцію.

Щойно Кабмін ухвалить відповідні зміни – прикордонники інформуватимуть громадян про те, яким чином це впливатиме на перетин держкордону.

Стосовно цифр, які відображають результативність прикордонників у протидії порушенням карантинних обмежень на кордоні зауважимо, що починаючи з 21 серпня цього року прикордонники здійснюють перевірку відповідних Covid-сертифікатів за допомогою устаткування, яке використовує програмне забезпечення SafeBorder.

За тиждень охоронці кордону перевірили понад 94 тисячі сертифікатів про вакцинацію від Covid-19. Загальний обсяг у тижневому вимірі зріс на 10 тисяч документів. Разом з тим зросла і кількість виявлених підробок – це більше 114 випадків.

За минулу добу прикордонники перевірили понад 11,2 тисячі QR-кодів. Найбільше у пунктах пропуску на західному кордоні – 5,4 тисячі та понад 4,7 тисячі у столичних аеропортах.

Усього з 00:00 21.08.21 перевірено більше 1 мільйона 115 тисяч сертифікатів.

За минулу добу направлено 9 повідомлень за ч. 4 ст. 358 (підроблені сертифікати).

Відповідно з 00:00 28.09.21 виявлено 810 сертифікатів про вакцинацію, які містять ознаки підробки.

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси