(ВІДЕО) Держприкордонслужба звертає увагу на особливості оформлення документів для виїзду за кордон груп дітей

НАЗАД
01 липня 2022 13:36

Останніми днями на кордоні відмічаються непоодинокі випадки, коли організовані групи дітей через проблеми з документами змушені очікувати, поки організатори поїздки дооформлять необхідні папери.

Один з таких випадків учора фіксувався у пункті пропуску «Шегині», що на Львівщині. Через відсутність необхідних документів, автобус з дітьми не зміг відразу перетнути кордон.

Під час прикордонного контролю з’ясувалося, що організатори не оформили згоду Нацсоцслужби на виїзд групи з понад трьох десятків маленьких українців. Супроводжуючим особам було роз’яснено порядок виїзду організованих груп дітей в умовах воєнного стану, після чого автобус з неповнолітніми пасажирами змушений був повернутися від кордону. Варто наголосити, що це не єдиний подібний випадок.

*Нагадаємо, Кабінет Міністрів України постановою №661 від 10 червня 2022 року вніс зміни до постанови від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» і від 10 листопада 2021 р. № 1167 «Про затвердження Порядку організації виїзду дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок». Згідно з ними передбачається, що під час воєнного стану групи дітей зможуть виїжджати за кордон на оздоровлення та відпочинок виключно за наявності згоди Нацсоцслужби. При цьому при подачі пакета документів до уповноваженого органу більше не потрібно здійснювати їх нотаріальне засвідчення.

Тому на період введення на території України надзвичайного або воєнного стану, під час виїзду з України групи дітей, прикордонний контроль здійснюється із пред’явленням таких документів:

згоди Нацсоцслужби на виїзд групи дітей;

списків групи дітей, які виїжджають за кордон на оздоровлення та відпочинок, та осіб, які супроводжують групу дітей за кордон на оздоровлення та відпочинок, за відповідною формою;

паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини;

погодження службою у справах дітей згоди законних представників кожної дитини на її виїзд за кордон на оздоровлення та відпочинок відповідно до переліку категорій дітей, визначених Правилами перетинання державного кордону громадянами України;

заяви батьків на виїзд дитини за кордон, завіреної службою у справах дітей (може здійснюватися без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків за наявності паспорта громадянина України для виїзду за кордон дитини або свідоцтва про народження дитини).

Такі зміни внесені для того, щоб можна було в короткі терміни забезпечити організований виїзд дітей на відпочинок за кордон, а також зробити цей процес контрольованим та безпечним і мати гарантії повернення їх в Україну.

Детальніше: https://dpsu.gov.ua/ua/news/%20VIDEO%20-Pro-osoblivosti-peretinannya-kordonu-Ukraini-ditmi-v-period-vonnogo-stanu/

Відгуки та коментарі

Ваше ім'я
Ваш E-mail
Текст

Популярні розділи та сервіси