Михайло Рибак і його «рятівна колісниця»

НАЗАД
30 червня 2015 09:52

 

Кордон для Михайла Рибака – це щось своє, близьке й рідне його серцю. Тут, у прикордонному селі Річки Жовківського району, що на Львівщині, пройшли його безтурботні дитячі роки. У прикордонні він закінчив середню школу-інтернат імені Героя Радянського Союзу Федора Моріна, а затим став навчатися водійської справи. 2007 року Михайло Степанович влаштувався на роботу до Львівського прикордонного загону на посаду водія.

 

Маючи необхідну професійну підготовку, він швидко зарекомендував себе як один із кращих водіїв військової частини: його авто завжди перебувало у справному стані, з готовністю виїхати на будь-яку ділянку кордону. У своїй роботі Михайло Степанович вирізнявся знаннями і практичними навиками з будови, ремонту та експлуатації автомобільної техніки. Коли товариші шофери зверталися за його допомогою під час ремонту автомобілів, він залюбки допомагав. Тож, оцінюючи професійні та людські якості водія Михайла Рибака, у колективі «зелених кашкетів» дійшли до однієї спільної думки – Степанович є порядною, чесною й відповідальною людиною.

Згодом чи не найкраще проявилася ще одна позитивна риса водія – його відданість кордону. Коли військовослужбовці Львівського загону готувалися до виїзду на схід країни для охорони та оборони небезпечних ділянок державного рубежу, Михайло Степанович як ніхто доклав власних зусиль, щоб своєчасно забезпечити ремонт 7-ми одиниць техніки та підготувати її до використання в бойових умовах. Коли ж стали формувати оперативно-бойову прикордонну заставу Львівського загону і з’явилася необхідність поповнити водійський склад, Михайло Рибак сам зголосився їхати разом з прикордонниками, з якими так поєднала його життєва доля.

З 29 червня по 13 серпня минулого року він самовіддано виконував свої обов’язки водія у зоні АТО. Доставка продуктів і боєприпасів у місця дислокації оперативно-бойового підрозділу було його першочерговим завданням. Завдяки власній мужності, незважаючи на постійні обстріли Михайло Рибак із найскладніших ситуацій завжди виходив переможцем, зокрема вивіз 11 поранених бійців із зони вогневих ударів противника. На його рахунку – доставка необхідного майна для облаш­тування п’яти блокпостів. Тут, у місцях розташування прикордонників, він, цивільна людина, був своїм серед своїх, неодноразово ніс чергування разом з військовослужбовцями, надаючи їм практичну допомогу як у перевезенні персоналу, вантажів, так і в облаштуванні нових місць несення служби.

На війні, як відомо, не завжди вдається все передбачити. Так сталося і того дня, коли наші вояки потрапили у надзвичайно складне, здавалося б непоправне становище. Під час виходу з можливого оточення бойовиками, керуючи автомобілем МАЗ, хоробрий водій, ризикуючи власним життям, врятував 32 військовослужбовці Збройних Сил України та Державної прикордонної служби. Він вивіз їх з території шквального обстрілу та через населений пункт Сонячне живими й неушкодженими доставив до Бердянська. За особисту мужність і самовідданість у бойових діях в зоні АТО Рибак Михайло Степанович командуванням військової частини представлений до нагородження державною відзнакою України.

Ось такий він, дуже скромний і водночас героїчний наш прикордонний водій!

Популярні розділи та сервіси