телефон довiри - 1598
Україна, м. Київ, 01601, вул. Володимирська, 26
A-
A
A+
Українська
Код загрози – «червоний»
У багатьох країнах світу для оцінки загроз національній безпеці запроваджено «кольорове» кодування – від синього до червоного. Саме код «червоний» є тим критичним показником, що вимагає масштабних заходів як з боку держави в цілому, так і від кожного відомства сектора безпеки та оборони. І хоча в нашій країні такий принцип на державному рівні поки що не запроваджено, можна з упевненістю стверджувати: два роки тому над Україною нависла «червона» загроза, яка залишається такою й досі. Російська анексія Криму та події на Донбасі не лише зруйнували засади мирного співіснування двох сусідів, а й доказово продемонстрували імперські наміри одного з них. Саме тому на перший план вийшло вдосконалення системи прикордонної безпеки як елемента протидії військовій загрозі. Часу на роздуми не залишалося, потрібно було діяти – швидко й рішуче.
17/03/16 - 10:46
Вердикт для паспорта
На початку листопада минулого року до Головного експертно-криміналістичного центру Держприкордонслужби України звернувся слідчий відділу Національної поліції одного з районів столиці з проханням провести експертизу двох паспортів. За попередньою оцінкою, документи громадян Азербайджану та Грузії мали підроблені відмітки про перетинання кордону. Однак під час аналізу, проведеного фахівцями Центру, елементів фальшування не виявлено. Це доволі нетиповий випадок на тлі розмаїття різноманітних підробок, з якими щодня доводиться мати справу прикордонним експертам. Про особливості роботи експертів ми попросили розповісти керівника центру полковника Дмитра Чередниченка.
20/01/16 - 16:11
Стаємо на сучасне «крило»
Прикордонна авіація запроваджує нові підходи у своїй роботі Нещодавно на одному із засідань під головуванням Президента України, присвяченому незаконному видобутку та збуту бурштину, демонструвалося відео, зроблене з прикордонного літака. Треба зазначити, що зняті з висоти пташиного польоту кадри вразили присутніх та були красномовним і безперечним доказом масштабів руйнації природи й розмаху злочинних дій. Телеканали, коментуючи подію, обов’язково показували зйомку, яку зробив прикордонний «Diamond». З обговорення ефективності цих літаків ми й почали розмову напередодні професійного святаз начальником авіації Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Держприкордонслужби генерал-майором Миколою Тепаном.
30/09/15 - 16:04
«Кожна країна має ставитися до мігрантів так, як хоче, щоб до її громадян ставилися за кордоном»
Війни, природні катаклізми, а також соціальні, економічні та політичні чинники часто змушують людей шукати кращої долі. Міграція – процес природний, але таких її масштабів як зараз, наша планета не бачила вже сім десятиліть. Це явище зачепило як кризові країни чи регіони – звідки масово тікають мешканці, так і розвинені держави, де біженці прагнуть знайти не лише захист, а й забезпечене майбутнє. Уже не хвиля, а справжнє цунамі мігрантів накотилося на середземноморські береги Європи. У липні нинішнього року місячний показник іноземців, які незаконно потрапили в ЄС, вперше подолав 100-тисячну позначку. Україна теж переживає масові переселення через російську агресію. Про особливості сучасних міграційних процесів, інтеграцію мігрантів у країнах з іншими звичаями, культурою, мовою, а також боротьбу з торгівлею людьми розповів в ексклюзивному інтерв’ю «Прикордоннику України» Голова Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Манфред Профазі.
28/09/15 - 16:09
Морські горизонти Служби
У Чорному морі закінчилися щорічні багатонаціональні навчання «Сі Бриз». Як завжди у підготовчій і активній фазі маневрів брали участь сили Державної прикордонної служби. Сьогодні, так би мовити, по гарячих слідах, ми звернулися за коментарями щодо результатів «Сі Бризу» до заступника директора Департаменту охорони державного кордону – начальника управління організації Морської охорони Адміністрації Державної прикордонної служби України капітана першого рангу Владислава Смирнова.
20/09/15 - 16:07
+ Розгорнути меню