Соколовський Віктор Іванович

НАЗАД
07 липня 2016 12:36

старший сержант Соколовський Віктор Іванович

Молодший інспектор прикордонної служби 1 категорії – водій мобільної прикордонної застави "Могилів-Подільський" 24 прикордонного загону (ІІ категорії) Південного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України

Дата народження: 24.12.1986.

Дата та місце загибелі: 27.07.2014., сектор Д1 під час обстрілу 

Не забудемо ніколи

Не встиг Могилів–Подільський оговтатися від загибелі своїх мешканців – воїна нацгвардії Андрія Бровінського та прикордонника сержанта Олега Глущака, як смерть забрала ще чотирьох охоронців кордону: старшого лейтенанта Олександра Дзюбелюка, прапорщика Володимира Блажка, старшого солдата Павла Дмитренка та старшого сержанта Віктора Соколовського. Вінничина, як і вся Україна, в жалобі…

Автор: Людмила Катеринич

Воїни загинули 27 липня в результаті масованого артобстрілу пункту пропуску «Довжанський». 250 снарядів були випущені з російської території по позиціях прикордонників. Ось що розповів один із уцілілих бійців: – «Спочатку били з «Градів», а потім почали падати снаряди. Вони летіли тихо – ми вперше таке побачили! Все змішалось із землею, повсюди воронки зростом з людину. Не знаю, що це було, але від попадання на берці якоїсь речовини, вони розлазились одразу. Хлопці загинули, переховуючись від обстрілу, в одному з бліндажів».

Як тільки­но в місто прийшла сумна звістка, згорьовані родичі, друзі загиблих, десятки городян перекрили дорогу біля управління прикордонного загону, а згодом рушили до міжнародного автомобільного пункту пропуску «Могилів­Подільський» і повністю заблокували рух транспорту… Люди вимагали від командира загону негайного надати допомогу та підтримку тим, хто захищає «Довжанський». У свою чергу полковник Рустам Алієв зазначив: «Командування загону докладає усіх зусиль, аби допомогти нашим воїнам. Вимоги усіх, хто пікетує пункт пропуску, передані керівництву Держприкордонслужби, яка вживає заходів зі збереження життя ваших рідних та виведення їх із небезпечної зони». Люди, чекаючи вирішення життєво важливого питання, протягом кількох днів продовжували пікетувати міст, який з’єднує Могилів­Подільський із молдовським селищем Отач.

Важко пережити таку непоправну втрату…Словами її не передати…Перед очима наймолодший – Саша Дзюбелюк. 23 липня, за три дні до загибелі, молодий офіцер приймав вітання від бойових товаришів з днем народження. Йому виповнилося 24 роки…. За місяць до героїчної смерті на бойовому посту зустрів своє 32­річчя Володя Блажко… Всього 44 роки відміряла доля Павлові Дмитренку та 28 літ – Віктору Соколовському. Ще б жити та й жити…Але у війни свої зловіщі правила, результатом яких є криваві обжинки, густо зрошені сльозами батьків, дружин, дітей.

...Схилимо голови перед мужніми воїнами-­прикордонниками, які загинули на посту, не зрадивши Батьківщині та Присязі. Вони віддали життя за те, щоб Україна жила у спокої та мирі! Пам’ятаймо про них. Сьогодні, завтра, вічно. Слава героям!

Популярні розділи та сервіси