Семенов Вячеслав Анатолійович

НАЗАД
07 липня 2016 12:22

старший лейтенант СЕМЕНОВ Вячеслав Анатолійович

Заступник начальника першої прикордонної застави оперативно-бойової прикордонної комендатури 24 прикордонного загону (ІІ категорії) Південного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України.

Дата народження: 23.07.1969 року

Дата та місце загибелі: 17.02.2015, обстріл контрольного блокпосту у районі н.п. Фащівка.

 

У містечку Жмеринка, що на Вінниччині, на честь Героя України В’ячеслава Семенова урочисто відкрили меморіальну дошку. Пам’ятний знак встановлено на фасаді будівлі Жмеринської дирекції залізничних перевезень ДП «Південно-Західна залізниця», де В’ячеслав Анатолійович працював до призову в лави Держприкордонслужби України.

Увічнити пам’ять Героя зібралися керівники органів місцевого самоврядування, командування Могилів-Подільського прикордонного загону, бойові побратими, рідні та громада міста, де його добре знали й поважали.

– В’ячеслав був наділений особливими людськими якостями: щирістю, працелюбністю, доброзичливістю, виваженістю та інтелігентністю. Добре знав свою справу, був одним із кращих працівників Південно-Західної залізниці, – зазначає Анатолій Любінін – керівник підприємства, де чотирнадцять років сумлінно трудився В’ячеслав Семенов.

У час коли над Батьківщиною нависла загроза війни, В’ячеслав, не вагаючись, пішов на захист рідної землі й у серпні 2014-го у складі оперативно-бойової прикордонної комендатури Могилів-Подільського загону відбув на схід України. Там, у неймовірно складних бойових умовах, він проявив себе як  мужній та умілий командир.

– Доля привела старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова на війну, яку ніхто не чекав, – підкреслює командир прикордонного загону полковник Юрій Василик. – У бойових умовах проявилися найкращі риси цієї людини: чесність, відданість, виняткова відповідальність за долю своєї країни та людей, з якими пліч-о-пліч він стояв на бойових позиціях.

Про останній день життя офіцера пригадує старший солдат Олег Венгер:

– 17 лютого зранку почалося справжнє пекло. Спочатку нас «почастували» артилерійським вогнем. Але ми постійно спостерігали за дорогою, аби не пропустити ворога. Старший лейтенант Семенов разом із Олександром Степаницьким вирішили оцінити обстановку. В цей час на прямий постріл вийшов ворожий танк. Коли дим розвіявся, ми побачили вагончик, розбитий вщент. Степаницький, отримавши поранення, сповз у бліндаж. В’ячеслав лежав на землі важко поранений, але ще живий. Ми
занесли його в укриття, викликали лікаря, зняли з командира бронежилет. Лікар збирався оперувати Семенова, але було запізно: осколок пробив задню пластину бронежилета і смертельно поранив офіцера. Він був справжнім командиром, котрий не покидав нас у важку хвилину. Дуже переймався долею України…

За виняткову мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, вірність Військовій присязі старшого лейтенанта В’ячеслава Семенова нагороджено високими державними нагородами: орденом Богдана Хмельницького та Золотою Зіркою Героя України (посмертно).

Популярні розділи та сервіси